Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası

Geri yükleme noktası bilgisayarınızın sistem dosyalarının depolanmış durumunun gösterimidir. Geri yükleme noktasını, daha önceki bir tarihe ait sistem dosyalarını bilgisayarınıza geri yüklemek amacıyla kullanabilirsiniz. Geri yükleme noktaları Sistem Geri Yükleme tarafından haftada bir ve program ya da sürücü yüklediğinizde olduğu gibi Sistem Geri Yükleme bilgisayarınızda bir değişiklik başlangıcı algıladığında otomatik olarak oluşturulur.

Sabit disklerde depolanan sistem görüntüsü yedekleri de Sistem Geri Yükleme tarafından aynı sistem koruma tarafından oluşturulmuş geri yükleme noktaları gibi kullanılabilir. Sistem görüntüsü yedekleri hem sistem dosyalarınızı hem de kişisel verilerinizi içerse de, veri dosyalarınız Sistem Geri Yükleme’den etkilenmez.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme yapmak istiyorsanız ilk olarak bir Sistem Geri Yükleme noktası oluşturmalısınız.Sistem Geri Yükleme noktasını ise
1- Başlat> Denetim Masası> Sistem
2- Açılan Sistem penceresinde sol üstteki Sistem Koruması bağlantısına tıklayınız.
mm
3- Sistem Özellikleri penceresi açılacak. Sistem Geri yükleme butonuna ile devam ediyoruz.
mmm
4- Önerilen geri yükleme noktası ya da farklı geri yükleme noktası seçip İleri butonuna tıklıyoruz.
mmmm

Buradan istediğiniz bir isim verebilirsiniz.Kısa süre sonra yeni bir Geri Yükleme noktası oluşturuldu şeklinde bir uyarı karşınıza gelecektir ve işlem tamamlanacaktır.

Ayrıca İnceleyin

windows-10-hC4B1zlandC4B1rma

Windows 10 Bilgisayarı Sıfırlama RESİMLİ ANLATIM

Windows 10 bilgisayarınızı sıfırlayarak fabrika yarlarına geri döndürebilirsiniz. Bilgisayarı sıfırlayarak Windows işletim sistemini orjinal ayarlarına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 139 sorgu var.