Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Asus Tarafından Üretildi

Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Asus Tarafından Üretildi

Asus Nisan ayında Chrome OS ile çalışan Chromebit adındaki çubuk bilgisayarını tanıtmıştı. Asus bu seferde Computex 2015 fuarında Windows 10 uyumlu ilk çubuk bilgisayarı tanıttı.

Asus Pen Stick adını alan Windows 10 uyumlu ilk çubuk bilgisayar Windows 10’un çıkması ile birlikte piyasaya sürülecek. Fakat şimdiden Computex 2015 fuarında bu modeli tanıttığı için Windows 10 tabanlı ilk çubuk bilgisayar ünvanını almış bulunuyor. Ve bununla birlikte Asus Pen Stick modelinde ki bilgisayarda yeni donanımlarda yer alıyor.

Bu cihaz Intel’in Cherry Trail platformunu temel alacak. Bu platform BayTrail platformunun devamı ve 14nm fabrikasyon sürecine sahiptir. 4 çekirdekli olacak yonga setlerinde Intel HD grafik birimi de yer alıyor. Bu platformun içinde Atom x5 ve x7 olarak adlandırılan Z8xxx serisi işlemciler yer alacaktır.

HDMI üzerinden de harici ekranlara bağlanabilecek olan bu model şu özellikleri barındırıyor; 2GB Ram, 32GB arttırılabilir kapasite, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 2.0 ve microUSB portları, LED’li güç tuşu.

Boyutunu ele alarak işlemci sıcaklığını belli bir seviyenin üstüne çıkarmayacak olan bu çubuk bilgisayarı yanınızda taşıyabilecek ve günlük işlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Windows 10 uyumlu Asus Pen Stick modeli 150$ fiyatında bu yılın sonuna doğru piyasaya sunulacak gibi görünüyor.

Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Ekran Görüntüleri

  #gallery-2 {margin: auto;}#gallery-2 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-2 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-2 .gallery-caption {margin-left: 0;}/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Resim 3Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Resim 3Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Resim 1Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Resim 1Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Resim 2Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Resim 2

Windows 10 Uyumlu İlk Çubuk Bilgisayar Tanıtım Videosu

  About Meric Demir

  En sevilen editor

  Check Also

  Windows 10 Şifre Değiştirme

  Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir