Windows 10’a Windows 8’in Arama Özelliğini Getirin!

Windows 8 ve 8.1 işletim sistemleri sürümlerindeki kenar çubuğunda bulunan arama kutucuğunu Windows 10’a getirmek ister misiniz?

Windows 10 masaüstünüze farenizle sağ tıklayarak açılan bağlam menüsünden “Yeni -> Kısayol” seçeneğini seçin ve aşağıdaki kodu girin.

%windir%\system32\rundll32.exe -sta {C90FB8CA-3295-4462-A721-2935E83694BA}
Kodu yazdıktan sonra ileri deyip kısayolunuza Windows Arama gibi bir isim verin. Tabi ki istediğinizi yazabilirsiniz.Arama Kısayolu OluşturKenar çubuğunun açılıp arama özelliğini kullanabilmeniz için oluşturduğunuz kısayolu çalıştırmanız gerekmektedir. Yani Windows bilgisayarınızda fare tıklamalarıyla ilgili herhangi bir değişiklik yapmadıysanız, oluşturduğunuz dosyaya iki kez tıklamanız yeterli.Windows AramaÇift tıklamayla uğraşamam bunu klavyeden çalıştırabilir miyim? diye soracak olursanız. Evet, yapabilirsiniz. Dosyaya kısayol atamak için daha önce sizin için hazırladığımız buradaki konumuzu kullanarak oluşturduğunuz dosyaya kısayol atayabilir ve belirlediğiniz kısayol ile arama kutucuğunu açabilirsiniz.Windows 8 ve 8.1’de yer alan bu özelliği Windows 10 yüklü bilgisayarınızda kullanıyor musunuz? Bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

Check Also

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

92