Home / Android / Windows 10’lu Bilgisayarınızı Hızlandırın!

Windows 10’lu Bilgisayarınızı Hızlandırın!

images (3)Windows 10’unuz boşta çalışıyorken bile fazla kaynak mı tüketiyor? Yavaş mı çalışıyor? Birkaç adımda sizlere bilgisayarınızı hızlandırmayı anlatacağız! 1. Başlangıçtaki programları durdurun!fixedbyvonnie-windows-8-1-startup-tab-task-manager-1Görev Yöneticisi>Başlangıç‘tan ulaşabilirsiniz.Önemli olmayan açılıştaki programları kapatabilirsiniz. Böylece hem açılışı hızlandırmış hemde bilgisayarınızın performansını arttırmış olursunuz.2. Uygulamaları Kaldırın!images (4)Ayarlar>Sistem>Uygulamalar‘dan ulaşabilirisiniz.İstemediğiniz,kullanmadığınız gereksiz Windows programlarını kaldırabilirsiniz. Bu da size fazladan yer ve ek performans işlevini veriyor.3. Arka Plan Uygulamalarını Kapatın!windowsAyarlar>Gizlilik>Arka plan uygulamaları‘ndan ulaşabilirsiniz.Buradan kullanmadığınız uygulamaların arka planda çalışıp güç tüketmesine engel olabilirsiniz. Bu sayede ek performans ve dizüstü bilgisayarlarda ek pil performansı elde edebilirsiniz.4. Disk Temizliği Yapın!Kullanmadığınız resim, video, belge vs. bilgisayarınızda pek tutmayın. Ayda bir disk birleştirici ile de diskinizi sıkıştırın.5. Windows’un Atık Dosyalarını Silin!

  • Çalıştır kısmına Temp yazın çıkan ekrandaki atık dosyaları silin.
  • Bir daha çalıştır kısmına gelin ve %Temp% yazın ve atık dosyaları silin.

6. Kayıt Defteri Ayarıyla Geçişleri Hızlandırın!AdsızBu kısımdan geçiş animasyonlarını hızlandırabilirsiniz. Böylece Windows’unuz daha hızlı bir sistem akışı sunacaktır.Bu konumuzda sizlere kısaca bilgisayarınızı hızlandırma yollarından biraz bahsettik. Eğer sizin de fikirleriniz varsa bize bildiriniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir