Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10’u anahtarsız olarak da kurabilirsiniz.

Windows 10’u anahtarsız olarak da kurabilirsiniz.

Windows 10‘u yayınlayan Microsoft Windows 7 ve 8/8.1 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme imkanı sağlamıştı. Hızlı şekilde kullanıcıları Windows 10’a çekmeye çalışan Microsoft, bir anahtara gerek duymadan Windows 10’a geçmek isteyen kullanıcıları da göz önüne aldı.

Screenshot_6

Bu deneyimi yaşamak için aşağıdaki Windows indirme aracını kullanabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Linkte ek olarak windows 10’u yükleyebilmek için nelere ihtiyacınız olduğu maddeler halinde listelenmiştir.

Windows’u İSO dosyası olarak indirdikten sonra harici bir medyaya yazmanız gerekiyor. Harici medya üzerinden Windows 10’u kurmak istediğinizde anahtar sorsa da siz bu bölümü boş bırakarak geçebiliyorsunuz.

Windows10-Skip-Activation

Yine de kurduktan sonra 2 kısıtlamayla karşılaşıyorsuz. Birinci kişiselleştirme seçeneklerinin kapalı olması ve ikinci olarak sağ altta Windows etkinleştir kutucuğunun çıkması. Diğer tüm fonksiyonlar ise sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.

 

Bu sorunu ise etkinleştirilmiş bir Windows 10’a sahip bilgisayarınızı etkinleştirilmemiş Windows 10’un yüklü olduğu bilgisayarla senkronize ederek halledebiliyorsunuz.

Windows’un kullanıcı çekmek amaçlı yaptığı bu uygulama 1 yıl sonra sona eriyor. Yani etkinleştirilmemiş olan Windows 10’lar 1 yıl sonra çeşitli kısıtlamalara maruz kalıp etkinleştirilmesi isteniyor.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir