Windows 8 Dil ve Klavye Ekleme

Windows 8 sürümlerinin yayınlanmaya başlamasından sonra kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunların başında dil ve klavye giriş dillerinin eklenmesi ve değiştirilmesi konusu olmuştu. Aslında alıştığımız Windows 7 düzeninden biraz uzak olsada bana göre işletim sistemine çok büyük efektiflik kazandıran bir hale geldi bu iş. Neden diye sorarsanız bir defa Windows’u farklı bir dilde kullanmak istediğinizde bilgisayarınıza format atmak zorunda değilsiniz bu geçişleri kendiniz  yapabiliyorsunuz. Peki ama nasıl?

DİL PAKETİ EKLEME

Windows 8 de dil paketi yükleme işini yazı ile anlatmak biraz kafanızı karıştırabilir siz en iyisi alttaki videoyu takip edin.

KLAVYELER ARASI GEÇİŞ

Dişli şeklinde görünümlü Ayarlar kısmından Ayarlar Bölümüne Giriyoruz . Burdan Denetim Masasından Dil Katagorisine giriyoruz.

Burda Seçenekler Bölümünden Giriş Yöntemi Ekle seçiyoruz. Burda F Klavye ekle diyerek kayıt ediyoruz.  Daha sonra saat kısmının yanında kullandığımız klavye çıkıyor burdan istediğimiz Klavyeler arası geçiş yapıyoruz.

Karışık geldiyse bu videoyu izleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar.

Saygılarımla…

Ayrıca İnceleyin

akiili_telefonlar-696x392

Akıllı Telefonun Pil Ömrü Nasıl Arttırılabilir?

Teknolojinin en çok kullanılan araçları bildiğiniz gibi herkesin kullandığı akıllı telefonlar ve tabletler diyebiliriz. İnternet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfada 137 sorgu var.