Home / Diğer Konular / Windows 8 Fabrika Ayarlarına Geri Dönmek

Windows 8 Fabrika Ayarlarına Geri Dönmek

3d_windows_8-1280x800
Windows 8 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa bazı yeniliklere alışmanız gerekecektir.Daha önceki işletitm sistemlerinde kullandığımız sistemin bir görüntüsünü alarak geri dönüşüm sağlayabilir yada formatlama işlemi uygulayarak yeniden kurulum gerçekleştirebilirdik.

Yenileme olarak tanımlanan bu yeni sistem ile bilgisayarınızı ilk günki kurulumda oluduğu gibi ayarlayabiliyor ve kullanamaya başlayabiliyoruz.Microsoft, yeni işletim sisteminin içersinde yenileme veya resetleme olarak tanımlıyor.Bu işlemden sonra ise herşey silinerek sıfırlama işlemi ile geri dönüş işlemi yapmış oluyoruz.DAha önce yaptığımız format atmak işlemini gibi olacaktır.

windows8-sifirlama

Daha sonra ise genel bölümünden Her şeyi kaldırın ve Windows’u yeniden yükleyin.” kısmının altındaki Başlayın’a tıklayın.
windows8_haber1382270513

Bu adımdan sonra size birkaç bilgi soracaktır.Tamamen kaldırmak istiyorsanız.Herşeyi tamamen kaldır seçeneği ile resetleme işlemine devam ediniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de mail engelleme özelliği ile, bir gönderici tarafından yapılan gönderileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Göndereni engelle özelliği, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir