Windows Zamanlayıcılar, Alarmlar ve Kronometre

Windows 8 ile beraberinde gelen bu özellik sayesinde bilgisayarımızda, mobil işletim sistemlerinden bildiğimiz bir kaç özelliğin artık masaüstü işletim sistemlerin de de görmekteyiz.Windows 10 ile daha estetik ve duyarlı halen gelen bu özellikler sayesinde bazı işlerimize kolaylık sağlamaktadır.Hemen bu özelliklerin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını görelim.

  • Windows Alarmlar

Önce başlat tuşuna basıyoruz ve alarm ve saat yazıyoruz.Karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir.Sağ alt köşede + tuşuna basarak yeni alarmlar ekleyebiliyoruz.Yien sağ alt köşede bulunan orta buton sayesinde yönet diyerek aktif alrmları silip düzenleyebilriz.Ekran_Alıntısı

  • Windows Süreölçer (Geri sayım)

Önce başlat tuşuna basıyoruz ve alarm ve saat yazıyoruz.Karşımıza çıkan pencereden süre ölçer menüsüne tıklıyoruz.Sağ alt köşede + tuşuna basarak yeni süreölçerler oluşturabilir aktif olan süreölçerlerimizi silmek için sağ tıklayıp sil diyerek sonlandırabiliriz.

  • Windows Kronometre

Önce başlat tuşuna basıyoruz ve alarm ve saat yazıyoruz.Karşımıza çıkan menüden kronometre menüsüne tıklayıp karşımıza açılan kronometre uygulamasından faydalanabiliyoruz.

Check Also

Sosyal Medya Resim ve Video Boyutu Kılavuzu

Popüler sosyal medya sitelerinden Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Pinterest, LinkedIn, Youtube ve Tumblr profil resminiz, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir