Perşembe , Temmuz 20 2017

Yağlı Cilt Tipi Için Maskeler

YAĞLI CİLT  İÇİN MASKEYağlı cilt Bakımı; korunması son derece zor olan bir cilt tipidir. Özellikle de yaz aylarında yağ bezleri daha fazla salgılanır. Bu yüzden yüzdeki yağ oranı artar ve sivilce çıkmasının önüne geçilemez. Yağlı cilde kullanılan makyaj ürünleri de doğru seçilmelidir. Makyaj son derece az ve yerinde yapılmalıdır. Kullanılan ürünler yüzde sivilce oluşumuna neden olabilir. İnsanlar cilt tiplerini bilip buna uygun bakım yapmalıdır. Yağlı Cilt için Dengeleme Kürü

  • Yağ oranını düzenlemek için yapılır.
  • Yağ oranı dengeye sokulduğunda, yüz daha canlı ve daha kuru olur.
  • Daha sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmiş oluruz.

Yağlı bir cildin istediği tek şey; doğru seçilmiş maskelerdir. Maskeler kulaktan dolma değil; en azından birkaç kişinin deneyimlediği maskeler olmalıdır. Bu maskelerden ilki; sirkedir. Sirke uygulaması da bir nevi maske niteliğindedir. Sirke ciltteki fazla yağı emer. Yağ butoncuklarının dengelenmesini sağlar.

  • 1/4 çay bardağı sirke ve su

Sirke ve suyu bir kapta birleştirip, yüzünüzü silebilirsiniz. Sirkeyi kendi başına kullanmak ciltte geçici kızarıklıklar oluşturabilir. Cildin ihtiyacı olan şey temizlenmesidir. Yarım çay bardağı su ve yarım çay bardağı elma sirkesi ile hazırlanan maske; gece yatarken pamuk yardımı ile yüze uygulanır. Sabah kalktığınızda daha berrak bir ciltle karşılaşırsınız. Yağlı cilt için MaskeYoğurt Ve Karbonat Maskesi
Yoğurt cildin nem dengesini sağlar. Aynı zamanda içine karbonat ilave edilmesi ile; yüzün daha canlı gözükmesini neden olur.

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı karbonat

Yoğurt içerisine karbonat ilave edilir. Karışım yüze sürüldükten sonra yarım saat beklenir. Yağlı cildin dengesini güzel bir şekilde sağlayan cilt maskesi; aynı zamanda siyah noktalarında giderilmesini sağlar. Yağlı ciltlerin sorunlarından biride siyah noktalardır. 15 günde 1 karbonat ve yoğurt maskesini uygulayabilirsiniz hassas ciltlere sahipseniz ayda 1 yapabilirsiniz. Gözenek Sıkılaştırıcı MaskeSoda; yüze tonik olarak kullanılırsa; genişlemiş gözenekler daha fazla açılmaz. Ciltte bir bütünlük sağlanarak kötü görüntü önlenmiş olur.

  • Bir pamuğa soda dökülür ve bu pamuk yardımıyla yüz silinir. Bu işlem haftada 2 kez tekrarlanır.

 Sivilceleri Kurutmak için LimonBir limonu ortadan kesip yüzünüzde gezdirebilirsiniz veya limon suyunu bir pamuğa damlatıp bununla yüzünüzü silerseniz sivilceleri kurutabilirsiniz.  Limon kullanırken dikkat edilmelidir fazla limon kullanımı cildin ilerki zamanlarda daha çabuk yaşlanmasına neden olur. Asidik maddeler cilde sürüldükten sonra bir saat içerisinde temizlenmelidir. Yağlı ciltlere iyi gelen maskelerin kullanımı; her gün değil, belirli zaman aralıklarında olmalıdır. Fazla yapılan maske yarar yerine zarar verebilir.  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir