Yahoo Search Gallery

Yahoo, arama motorunu felaket geliştirmiş diyebiliriz. Çünkü, artık Yahoo’nun arama motorunu kendi tarzınıza göre özelleştirebiliyorsunuz :) Arama motoruna ekleyebileceğiniz uygulamalar ile bunu başarmak çok kolay :)

Yahoo Search Gallery

Yahoo arama motoruna eklenebilecek tüm uygulamalar Yahoo Search Gallery altında mevcut. Buradaki farklı kategoriler içerisinde yer alan uygulamaları kullanarak, arama sonuçlarını özelleştirebiliyorsunuz. Bu olayı şöyle bir örnek ile açıklayalım:Arama motorunda bir PHP fonksiyonu olan str replace olarak arama yaptım ve işte ilk sonuç sayfam.Yahoo Search GalleryHemen ardından PHP Function Reference uygulamasını arama motoruma ekledim. Ve tekrar str replace aramasını gerçekleştirdim. İşte yeni sonuç ekranı:Yahoo Search GalleryGörüldüğü gibi ilk sonucun hemen altında kodlama bilgisini ve fonksiyonun uyumlu olduğu PHP sürüm bilgisi yer alıyor.

Kendi Uygulamanızı Hazırlayın

Sadece hazırda yer alan uygulamaları da kullanmak zorunda değilsiniz. Developer Tool sayfasından kendi uygulamalarınızı da hazırlayabilirsiniz.

Check Also

Centos Başlangıçta Servisleri Çalıştırmayı Engelleme

Centos sunucumuzu başlattığımızda istediğimiz servislerin çalışmasını engelleyebilmemiz mümkündür. Bu işlem için kullanmamız gereken komut şu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

84