Home / Diğer Konular / Yüz Bakım ve Güzellik Maskeleri

Yüz Bakım ve Güzellik Maskeleri

Güzel bir cilde sahip olmak için sadece para harcamakla sahip olunmaz. Evde doğal yöntemler ile cilt bakımı da pekala yapabilirsainiz. Güzel bir cilt için bayanlarca mutlaka bilinmesi gereken evde yapabileceğiniz maskelerden bahsedeceğiz.Önerdiğimiz bakım maskelerinden ilgi ciltteki gözenekleri açan buhar maskesidir.

1) Yüz Buhar MaskesiYapımı oldukça kolay olan bu yöntem ile yüzdeki siyah noktaları ve cildin canlanmasını sağlayan aynı zamanda gözenekleri açan buhar maskesi oldukça faydalıdır. Listedeki malzemeler ile sizde evde bu maskeyi hazırlayabilirsiniz.

  • 2 çay kaşığı Kekik
  • 2 çay kaşığı Rezene
  • 2 çay kaşığı Nane
  • 2 çay kaşığı Biberiye

Listedeki malzemeleri bir kap içerinde karıştırın ve birazda su ilave ediniz. Kısık ateşte kaynayana kadar karıştırınız. Daha sonra tencere kapağını kapatın 2 dk bu şekilde kalsın. Ardından kapağı kaldırarak bu suyun buharına yüzünüzü tutun. Ek bilgi olarak başınızın üstüne bir havlu atarak buharın çabuk yayılmamasını sağlamak da mümkündür.

2) Yüz Temizleme SütüSalatalik ve Sut ile Yuz temizleme maskesiBu cilt bakımı yöntemi çok eski ve faydalı bir tekniktir. Günümüzde hemen hemen her kadının bu yöntemi bilir ve kullanır. Çoğu bayan bu yöntemi kullanmakta ve fayda görmektedir yapımıda oldukça kolaydır.Gerekli malzemeler;

  • 1 çay bardağı süt
  • 1 adet salatalık

Başlangıç olarak salatalığı kase içerisine rendeleyiniz. Ardında 1 çay bardağı sütü tencereye ilave edip, kaynatınız. Tencerede kaynayan bu karışımı ocaktan alın ve soğutunuz.Soğuduktan sonra karışımı her gün, sabah ve akşam cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Aynı karışımı 2 günden fazla saklamayınız.

3) Yüz Germe MaskesiMuhteşem cilt bakımı ikilisi bal ve yumurta ile yüzgerme maskesş yapabilirsiniz. Güzellik için oldukça faydalı bir cilt maskesidir.Gerekli malzeme listesi;

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 yumurta
  • Bir çorba kaşığı limon suyu

Hazırlama Süreci: 2 çorba kaşığı bal ile yumurta beyazını birbiri ile karıştırınız. Devamında 1 çorba kaşığı limon suyunu ilave ediniz. Daha sonra hazır hale gelen karışımı yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürünüz. Daha sürerken bile cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. İnanılmaz bir hissedeceksiniz . Maske yüzünüzde 20 dakika boyunca kalmalıdır. Son olarak yüzünüzü yağsız sütle gene yavaşça temizleyiniz. Bu uygulamadan 10 dk sonrada doğuk su ile cildinizi durulayınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir