Yüzdeki Kılcal Damarlara Ne Iyi Gelir


Yüzdeki Kılcal Damalara Ne İyi Gelir

 Yüzde meydana gelen kılcal damarlar özellikle kış mevsiminde daha da belirgin hale gelir. Yüzde oluşan kılcal damaları geçiren doğal tarifler ile cilt bakımı uygulayarak kusurlarınızı giderebilirsiniz. 

Kılcal Damarlara Bitkisel Çözüm

Limon suyu: 1 adet limonun suyunu sıkarak günde 2 kez yüzünüzü bu su ile temizleyin. 15 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra gül suyu ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan limon, gül suyu ile birlikte cildinize pembelik verecektir.
 Kuşburnu çiçeği suyu: Kuşburnu cilde uygulandığında yada doğrudan vücuda alındığında cildi gençleştirici etkiler gösterir. 2 çorba kaşığı kuşburnu çiçeğini 1 bardak suda demleyip ardından süzdürün. Sonrasında akşamları yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizde kuruduktan sonra gece kreminizi uygulayabilirsiniz. Ihlamur suyu: 1 bardak kaynayan suda 1 çorba kaşığı ıhlamuru bekletip demlenmesini sağlayın ve elde edilen suyu akşamları cildinize sürerek 20 dakika bekletin. Sonrasında cildinizi ılık su kullanarak iyice yıkayın. Uygulama sonrasında cildinize nemlendirici sürün. Yüzünüzdeki kırmızı lekelerin giderilmesine yardımcı olur. 
At kestanesi kremi: 3 çorba kaşığı at kestanesi ununu ve 2 çorba kaşığı badem yağını çatal yardımıyla iyice karıştırın. Krem kıvamına gelecek olan karışımı temizlediğiniz cildinize her akşam sürüp yarım saat bekletin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su kullanarak temizleyin. 1 ay boyunca düzenli olarak uyguladığınızda yüzünüzdeki kırmızılıkların azaldığını göreceksiniz. Gelincik suyu: 1 bardak suyu cezveye koyun ve kaynatın içine gelincik yaprağından da 1 çorba kaşığı koyun bir iki kaynatıp ocaktan alın. Süzün ve soğumasını bekleyin. Günde iki kez sabah ve akşam bu su ile cildinizi temizleyin ardından günlük kreminizi uygulayın. Gelincik suyunun diğer faydası da cildin buruşup kırışmasını önlemede yardımcı olur.

Check Also

Pokemon GO Geliştiriciye Ne Kadar Kazandırdı

Pokemon GO mobil oyunu yayınlandığı andan itibaren, dünya çapında büyük bir ilgi gördü. Gerek mağaza …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

82