Home / Android / 2. Nesil Yeni Nexus 7 Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2. Nesil Yeni Nexus 7 Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2. nesil yeni Nexus 7 resmen tanıtıldı. Google’ın önde gelen yöneticilerinin katıldığı bir etkinlikle tanıtılan üründe temel olarak ilk Nexus 7’den ilham alınsa da özellikleri bakımından birçok açıdan ilkinin iki katı daha iyi yeteneklere sahip. 

2. Nesil Yeni Nexus 7’nin Özellikleri

Yeni Nexus 7 neredeyse tamamen beklenilen ve kısa bir süre önce sızan özelliklere sahip bir şekilde geldi. İlk olarak ürünün performansından bahsetmek gerekirse Qualcomm Snapdragon S4 Pro yonga seti bulunuyor ve bu yonga seti bünyesinde bulunan dört çekirdekli işlemci 1.5 GHz frekansında işlem yapabiliyor. Ara bellek yani RAM 2 GB değerinde. Bunların yanı sıra Adreno 320 üründe kullanılan ekran işlemcisinin modeli.nexus 7 2 mobil13 6Adından da anlaşılabileceği üzere ve kolay kolay da değişmeyecek olacak 7 inçlik ekran büyüklüğü bulunan ürünün ekran çözünürlüğü 1900×1200 piksel. Bu sayede dünyanın ilk full HD 7 inç tablet bilgisayarı olma özelliğini de kazanıyor. Full HD ekrana kavuşan Nexus 7 üzerinde de IPS LCD ekran teknolojisi kullanılıyor. Bunların yanı sıra ekrandaki inç başına düşen piksel sayısı 320.nexus 7 2 mobil13 2Yeni Nexus 7 öncekine göre daha küçük ve ince. Öyle ki 1.8 milimetre kadar daha ince ve en olarak da 2.8 milimetre kadar daha içeride bir ürünle karşı karşıyayız. Tüm bunlar ağırlık olarak da daha hafif bir ürünü meydana getiriyor. Yeni Nexus 7 kardeşine göre 50 gram daha hafif.nexus 7 2 mobil13 5Bu yeni Google tablet bilgisayarın arka kısmında bulunan ana kamera beklenildiği üzere 5 MP. Ön bölümde yer alan ikinci kamera ise 1.2 MP.  Tablet bilgisayar üzerinden 1080p full HD video çekebilmek mümkün.nexus 7 2 mobil13 4NFC yani yakın saha iletişimi, Bluetooth 4.0, çift bantlı Wi-Fi ve kablosuz şarj olma özelliği ürünün bağlantı teknolojileri arasında yer alıyor. Yeni Nexus 7’nin Amerika Birleşik Devletleri üzerinde satışa çıkacak modelinde 4G LTE desteği de sunulacak.  Diğer yandan cihazda HDMI çıkışı da bulunuyor.nexus 7 2 mobil13 7Belki de en çok beklenen özelliklerden biri olan işletim sistemindeki yenilik de bu yeni nesil Nexus 7 üzerinde kullanıcılara merhaba diyecek. Zira üründe Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi yer alacak.nexus 7 2 mobil13 1Android 4.3 ile birlikte gelen bir yenilik söz konusu. O da çoklu kullanıcı desteğinin gelmesi.nexus 7 2 mobil13 8İlkinde olduğu gibi Nexus 7 2’de de ASUS ile Google’ın iş birliği söz konusu. Ayrıca cihazda çift hoparlör bunuluyor ve bu sayede stereo ses alınabiliyor. Üründe yer alan batarya ile 9 saat boyunca HD video izlenebiliyor ve 10 saat boyunca internette gezilebiliyor.nexus 7 2 mobil13 9Bluetooth Smart teknolojisine sahip olan cihaz sayesinde kablosuz olarak Bluetooth üzerinden veri alışverişi yapılabiliyor. Örneğin bir Bluetooth cihazıyla kişinin kalp ritmindeki artış anlık olarak görülebilir. 

2. Nesil Yeni Nexus 7’nin Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2. nesil yeni Nexus 7’nin fiyatı ve çıkış tarihi de belli oldu. Buna göre ürünün 32 GB modeli 269,00 USD, 16 GB modeli 229,99 USD üzerinden satılacak. Amerika Birleşik Devletleri üzerinde kullanılabilecek şekilde 4G LTE modeli ise 349,99 etiket fiyatına sahip olacak. Nexus 7 2, 30 Temmuz itibariyle satışa çıkacak. Yeni Nexus 7’nin Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli değil.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir