Home / Android / 4.5G için SIM kart değiştirenler dikkat! – Android Haberleri

4.5G için SIM kart değiştirenler dikkat! – Android Haberleri

Bankalar 4.5G için sim değişimi yapan kullanıcılarını uyardı.1 Nisan Cuma günü itibariyle resmen 4.5G’ye geçmiş olacağız. Son aylarda ise operatörlerin reklam kampanyalarıyla birlikte neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcıları sim kartlarında değişiklik yaptı. Bu konu hakkında son olarak araştırma yapan MOSİAD, Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi’nin açıkladığına göre toplamda 46 Milyon kişi 4.5G için sim kartı değiştirmiş.Bu verilerden sonra bankalarda 4.5G için sim kart değişimi yapan kullanıcılarını uyarmaya başladı.

Tek Kullanımlık Şifre Bloke Oluyor!

Bankaların resmi internet sitesinde bulunan uyarıya göre. İnternet ve mobil bankacılık uygulamaları için verilen tek kullanımlık şifreler tek bir SİM kart ile eşleşebiliyor. Biz bu SIM kartı değiştirdiğimiz de ise güvenlik amaçlı tek kullanımlık şifrele gönderilmiyor ve bloke ediliyor. Bu önlemin alınmasının asıl amacı SIM kart kopyalanması ile yapılan dolandırıcılıklardı. 

Ne yapılabilir?

Eğer sizde bankanızdan tek kullanımlık şifre alamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.-Müşterisi oldukları bankanın telefon bankacılığını arayın,-ATM’lerde şifre işlemleri menüsünde yer alan ‘SIM Kart bloke kaldırma’ adımını kullanın,-Doğrudan şubeden destek alınBu adımlarla blokenizi kaldırabilir ve tek kullanımlık şifre almaya devam edebilirsiniz.Telefonların desteklediği 4.5G hızları için bağlantıyı izleyin. 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir