Home / Diğer Konular / 5 Dakikada Makyaj Yapmak

5 Dakikada Makyaj Yapmak

Bayanlar güzellik konusunda çok hassas bir davranış sergilerler. Bu yüzden de eğer acele ettikleri bir durum olsa bile hemen makyaj yapmak isterler. Bazı kadınlar acele yapılan makyaj konusunda başarılı olsalar da bazı bayanlar maalesef hüsranla sonuçlanan durumlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Tüm bayanların 5 dakikada makyaj yapabilmeleri için makyaj adımlarını sıraladık.

5 Dakikada Makyaj Yapmak için Adımlar

5 Dakikada Makyaj Yapmak 2 

  • Sentetik yapıdaki kıllı fırçanızı alın ve ten renginize en uygun olan fondöteni sürmeye başlayın. Bu sürme işlemi sentetik fırça sayesinde çok kolay olacak ve yaklaşık 60 saniye sürecek.
  • Yüz parmağınızı kullanarak göz altı bölgenize kapatıcınızı sürmeye başlayın. Kapatıcıyı yaymanın en kolay yolu yüzük parmağıdır ve bu işlem de 30 saniyede son bulacak.

Tavsiye yazı:  Çekici Makyaj Yapmanın Sırları

  • Göz renginiz ile uyum sağlayan bir far rengini seçin. Seçimi yaptıktan sonra far fırçası ile farı iyice göz kapağınıza yedirin. Bunu yapmak ise sadece, 30 saniye.
  • Gözleriniz daha çok göze çarpmalı ve bu yüzden de göz kalemi ya da eyelineri alarak gözünüze çekin. Hem de 30 saniye gibi kısa sürede.
  • Fondötenin akacağını unutmayın ve önleminizi pudra sürerek almayı da ihmal etmeyin. Fondötene pudra sürmek 30 saniye.

5 Dakikada Makyaj Yapmak 3 

  • Rimel sürmek için acele etmeyin. İlk katı çektikten sonra 30 saniye kadar bekleyip 2. Kat rimeli sürün. Toplamda 60 saniyenizi alacak.
  • Allık sürmek için elmacık kemiklerini başlangıç kabul edip şakaklara doğru ilerleyin, 30 saniye yetecektir.
  • Kaşlarınızı unutmayın ve renk uyumunu yakalayan kalemle kaşlarını göze çarpan hale getirmeye başlayın. 30 saniye sonra makyajınız hazır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir