Home / Android / Akıllı Telefonlarda Silinen Mesaj Nasıl Kurtarılır?

Akıllı Telefonlarda Silinen Mesaj Nasıl Kurtarılır?

Akıllı Telefonunuzda Yanlışlıkla Sildiğiniz Mesajları Kurtarın

Windows veya Mac Os işletim sistemine kuracağınız belli yazılımlar sayesinde akıllı cihazınızdan silinen kısa mesajları geri getirebilirsiniz. Yalnız bunun için silinen mesajların bulunduğu bölümde yeni mesajların olmaması lazım.

Eğer böyle bir durum söz konusu değilse, Windows ve MacOs uyumlu Wondershare Dr. Fone for Android veya Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery adlı programlardan birini kullanarak mesajlarınızı kurtarabilirsiniz. Bu yazımızda Wondershare Dr. Fone for Android programı ile nasıl yapacağınızı anlatacağız.

drfone

Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Eğer programı bulduysanız bilgisayarınıza kurulum dosyasını indirin. Programı kurduktan sonra windows başlangıçtan programı bulup çalıştırın.

Telefonunuzu bilgisayara bağlamadan önce USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için önce Geliştirici Seçenekler’ni görünebilir yapalım. Ayarlar – Cihaz Hakkında – Yapım Numarası sekmesine 7 kez dokunduğunuzda Geliştiri Seçenekleri kısmı görünür olacakır. Geliştirici Seçenekleri’den  USB Hata Ayıklama kutusunu aktif hale getirin ve akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

drfone1

Akıllı telefonunuzu USB kablo aracılığı ile sorunsuz olarak bilgisayarınıza bağladıysanız eğer Wondershare Dr. Fone for Android  programı otomatik olarak algılayacaktır. Sonra bazı adımları izleyerek depolama biriminin taranmasını sağlayın. Tarama bittiğinde karşınıza kurtarmak istediğiniz verilerin ilgili menüsü çıkacaktır.  Karşınıza çıkan menüde “Messaging” seçeneğini işaretleyin ve “Next” butonuna tıklayın. Sol tarafta “Messages” klasörünü göreceksiniz. Klasöre tıklayın ve hangi mesajı kurtarmak istiyorsanız listeden seçin. Son olarak “Recover” butonuna tıklayarak işleminiz tamamlanmış olacaktır.

messaging

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir