Home / Donanım / Akıllı Telefonlarda Tasarruf Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefonlarda Tasarruf Nasıl Yapılır?

Bugün günün her anında herkesin elinde akıllı telefon gördüğümüzü söylemek doğru bir çıkarım olacaktır. Elimizden düşmeyen hayatımız da önemli bir konuma gelmiş olan akıllı cep telefonlar, sürekli kullanım oranıda artmakta.

Bir önceki 10 yıla baktığımızda sadece telefon görüşmesi yapmıyor aynı zamanda internete girmek, fotoğraf çekmek, müzik dinlemek gibi çokamaçlı kullanmaktayız cep telefonlarını. Bunun yanında bu cep telefonlarını yüksek ücretler ödeyerek satın alıyoruz ve belki de bu yüzden olsa gerek çoğu özelliğini kullanmak istemekteyiz.

Akıllı Telefonlar ile Tasarruf Yapmak

Akıllı cep telefonların çok az bilinen bir özelliğide tasarruf yapmak amacıyla kullanabilirsiniz. Yapayacağınız tasarruf sayesinde akıllı telefonları satın alırken ödemiş olduğunuz yüksek ücretleri geri kazanabilirsiniz. Bunun için gereken şey telefonunuzun sağlamış olduğu bazı eğlenceli ve harika özellikleri keşfetmek. Akıllı telefonlar aracılığıyla nasıl tasarruf sağlayacağınızı ve telefonunuzu kullanarak nasıl kazanç sağlayabileceğinizi aşağıda sizler için açıkladık.

Herhangi bir ürün satın alırken genelde geri ödeme konusunda mağaza sahipleri baş ağrıtmaktadır. Satın almaktan vazgeçtiğinizde veya ürün istediğiniz gibi gönderilmediğinde iade edip paranızı alabilirsiniz. Ürüne ödediğiniz ücreti geri ödeme konusunda problem çıkarmayan mağazalardan alışveriş yapmak için ürün inceleme sitelerini kullanabilirsiniz. İster online ister offline ortamdan alışveriş yapacak olun hiç fark etmez, bu sitelerdeki yorumları okuyarak mağaza hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Cep telefonunuzla bu siteleri ziyaret edip alışverişlerinizde geri ödeme sorunu yaşamayı ortadan kaldırarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı alışveriş siteleri mobil uygulamalarını kullandığınızda bonus vermektedir. Telefonunuzdan sipariş vererek daha indirimli fiyatlara ürünlere sahip olabilirsiniz. Bazı platformlar online ve offline mağazalar için çeşitli kampanya ve promosyon kodu vermektedir. Bu platformları takip ederek telefonunuzu kullanarak ekonomik alışverişler yapmanız mümkün.

Akıllı telefonlardan kazanç sağlamanın en bilinen yollarından biride bazı uygulamaları kullanarak telefon faturanızı azaltmaktır. Hemen hemen herkesin kullandığı ve ücretsiz görüşme imkanı sağlayan WhatsApp, Skype gibi uygulamalar sayesinde telefon faturanızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Ücretsiz çağrı ve mesajlaşma olanağı sunan bu tür uygulamaları telefonunuza indirmenizi öneririz. Bu uygulamalar sayesinde tıpkı telefon görüşmesi yapıyor gibi görüntülü veya sesli olarak görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca mesajlaşabilirsiniz. Bu sayede yüksek telefon faturası ödemekten kurtulabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda kredi kalmadığında internetinizle görüşmelerinizi sürdürebilmeniz açısından önemli. Artık bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucuna kadar geldi. Mobil bankacılık ile para transfer işlemlerinizi daha uygun ücret tarifelerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Normalde ödeyeceğiniz havale/eft ücretinden daha düşük ödeyerek tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunun yanında mobil bankacılıkla gelir giderlerinizi görüntüleyerek, bütçenizin analizini yapabilirsiniz. Bakiyenizi, kredi kartı borçlarınızı görüntüleyerek gelirinizi daha bilinçli harcayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarınızı basit tekniklerle kazanç kapısı haline getirebilirsiniz. Yüksek fiyatlara alınan bu cihazlardan sizde tasarruf sağlayabilirsiniz. Telefondan müzik dinlemeyi seviyorsanız Spotify ve iTunes gibi ücretli uygulamaların yanı sıra ücretsiz müzik dinleme uygulamaları da bulunmaktadır. Bunlardan birisi herkesin yakından bildiği Youtube uygulamasıdır. Ücretsiz pek çok klip ve videoya ulaşabilirsiniz. Bununla beraber yerel radyoların ücretsiz müzik dinleyebileceğiniz uygulamaları mevcuttur. Aylık ücretli müzik uygulamalarına ödeme yapmayarak telefonunuzla tasarruf sağlamanız mümkün. Akıllı telefonların sunduğu en büyük avantajlardan biri de günün her saati kitap okuma imkanı sunmasıdır. Kitap kurdu biriyseniz kitaplara aylık olarak düzenli ödeme yapıyorsunuz demektir. Normalde aldığınız fiyatın çok daha ekonomik muadiline e-kitap bulmanız mümkün. Akıllı telefonlarınızdan istediğiniz zaman, her yerde e-kitap okuyarak kitap okuma alışkanlığınızı konforlu ve ekonomik hale getirebilirsiniz. Telefonların sunduğu bir başka tasarruf tekniği de budur.

Akıllı telefonlar ile pek çok işleminizi kolaylıkla sağlayabileceğiniz gibi yukarıda saymış olduğumuz noktalara dikkat ederek tasarruf sağlamanız da mümkün.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir