Home / Android / Akıllı Telefonunuzu Değiştirmeden Önce Yapılması Gerekenler

Akıllı Telefonunuzu Değiştirmeden Önce Yapılması Gerekenler

Ülke olarak çok çabuk şekilde akıllı telefonlara alıştık ve benimsedik.  Her an her saniye kullanmadan edemiyoruz. Yaygın olarak, birbirimize ‘bunlar yokken ne yapıyorduk yahu’ diyerek telefonların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyoruz. Fakat belli sürelerde akıllı telefonlar yeni modeller çıkarmaktadır. Çıkan her yeni model ise çok kısa bir sürede insanların elinde görülmektedir. Yeni telefon çıktı diye mağazaların kapısında geceden kuyruğa girmesek de değiştirme zamanı gelince belli yapılması gereken şartlar vardır. Bunları yapmak eski telefondaki bütün bilgilileri muhafaza etmek anlamına gelmektedir. Akıllı telefonunuzu değiştirmeden önce yapılması gerekenler;

  • Eski telefonun içindeki bütün dosyaları yedekleme yapın. Bunun için bilgisayarları depo olarak kullanmak en mantıklı yoldur.
  • Yedeklemeden sonra telefonu fabrika ayarlarlarına alın. Fakat tedbiri elden bırakmamak için kontrollerini yapın, bazen fotoğraf veya video kalabiliyor.
  • Silemediğiniz dosyalar için uzman yardımına başvurun. İçinde size ait bilgi olan telefonları sakın başkasına vermeyin, ya da satmayın.
  • Eğer telefonunuzu satacaksınız, bildiğiniz güvenli bir ikinci el satış noktası bulun, bunun haricinde tezgahta telefon satan kişilere güvenmeyin. Bu kişilere satacaksanız da kimlik fotokopisi vermeyin.
  • Telefonu birine vermeyecek ya da satmayacaksanız kesinlikle geri dönüşüm kutularına bırakın

Yeni Alınacak Telefonlar Bu uygulamalar telefon elden çıkartmak için yapılması gereken uygulamalardı. Bu uygulamaları yaptıysanız şimdi siz yeni çıkan bir telefon alacaksınız demektir. Fakat nasıl bir model? Telefon alma konusunda iki tip insan modeli oluyor. Birincisi; kullandığı telefonun üst modellerini almak gibi bir alışkanlık geliştiriyor. O markadan başka bir marka kullanamıyor. Bu kimi zaman takıntı boyutuna ulaşabilmektedir. Hatta dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan insanlar, telefon üreticisi şirketlere mailler atarak yeni telefonların ne zaman çıkacağı, basındaki haberlerin doğru olup olmadığı gibi başlıklarda yazılar yazarak bekleyişlerini şirkete göstermektedirler. İkinci grup ise sürekli farklı telefon kullananlar bu kişiler bütün telefonları incelmek ya da çeşit fazlalığı yapmak gibi bir neden dolayı hep farklı telefon markalarından kullanmaktadır. Siz hangi gruptasınız?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir