Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Akıllı Wi-Fi SSS İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı Wi-Fi SSS İşlemi Nasıl Yapılır?


Akıllı Wi-Fi ile Ağlara Otomatik Bağlanma

Akıllı Wi-Fi sizi otomatik olarak Wi-Fi ağına bağlar, böylece daha fazla yerde hızla çevrimiçi olabilirsiniz. Sizi kitle kaynak kullanımı yoluyla açık Wi-Fi etkin noktalarına veya kişilerinizin sizinle Akıllı Wi-Fi kullanarak paylaştığı Wi-Fi ağlarına bağlayabilir.Başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey şunlardır:

  • Akıllı Wi-Fi’yi kullanmak için Microsoft hesabınızda oturum açmanız gerekir.
  • Akıllı Wi-Fi Windows 10‘da kullanılabilir, ancak önceki Windows sürümlerinde kullanılamaz.
  • Akıllı Wi-Fi bazı ülkelerde ve bölgelerde kullanılamaz.

Akıllı Wi-Fi Ne Yapar?

Akıllı Wi-Fi sizi çevrenizdeki Wi-Fi ağlarına bağlar.İnternet erişimi sağlamanız için sizin yerinize şu işlemleri yapar:

  • Sizi diğer Windows kullanıcılarının bağlandığı ve kitle kaynak kullanımı yoluyla tanıdığı, açık Wi-Fi ağlarına otomatik olarak bağlar. Bunlar normalde, dışarıda dolaşırken gördüğünüz açık Wi-Fi etkin noktalarıdır.
  • Kişilerinizle en az bir ağ paylaştıktan sonra sizi Facebook arkadaşlarınızın, Outlook.com kişilerinizin veya Skype kişilerinizin sizinle paylaştığı Wi-Fi ağlarına otomatik olarak bağlar. Siz ve kişileriniz birbirinizle Wi-Fi ağlarını paylaştığınızda, birbirinize İnternet erişimi verirsiniz, ancak birbirinizin parolasını görmezsiniz. Hiçbir ağ otomatik olarak paylaşılmaz. Paylaşmak istediğiniz bir ağa ilk kez bağlandığınızda parolayı girmeniz, ardından söz konusu ağı paylaşmak için Ağı kişilerimle paylaş‘ı seçmeniz gerekir.

Wi-Fi Sense‘in ilk ayarları Windows 10 ile bilgisayarınızı ilk ayarlamanız sırasında belirlediğiniz seçenekten yola çıkılarak ayarlanır. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi > Wi-Fi ayarlarını yönet‘i seçip ardından Akıllı Wi-Fi altından şu ayarlardan birini veya her ikisini değiştirerek Akıllı Wi-Fi ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz:

  • Önerilen açık etkin noktalara bağlan
  • Kişilerim tarafından paylaşılan ağlara bağlan

Windows 10 Windows 10 Akıllı Wi-Fi ile Otomatik Bağlanma Windows 10’da Akıllı Wi-Fi

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir