Home / Android / Android 6.0 Marshmallow Problemleri ve Çözümleri

Android 6.0 Marshmallow Problemleri ve Çözümleri

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi güncellemesi şu sıralar Google’ın yeni göz bebeği olarak gündemde yer alıyor. Ancak her yeni güncellemede olduğu gibi Marshmallow’da birtakım ufak sorunlar yaşıyor. Gelin hep birlikte Marshmallow güncellemesi ile birlikte ortaya çıkan ve en yaygın olan sorunları ve çözümlerini inceleyelim.

Wi-Fi Batarya Tüketiminin Aşırı Olması

Marshmallow kullanıcılarının yaptıkları testlerde bataryayı en fazla tüketen özelliğin Wi-Fi olduğu ortaya çıktı. Normalden çok daha fazla batarya tüketimine yol açan bu sıkıntıdan kurtulabilmek için Ayarlar > Yedekleme ve Sıfırlama > Ağ Ayarları bölümüne gelerek “Tüm Ayarları Sıfırla” seçeneğine dokunmanız gerekiyor.Android 6.0 Marshmallow wi-fi

Marshmallow Batarya Tüketimi

Marshmallow ile birlikte batarya konusunda yaşanan sıkıntılar sadece Wi-Fi ile sınırlı değil. Marshmallow’un kendisi de sistem kaynaklarını ve bataryanızı bazen aşırı derecede tüketebiliyor. Böyle bir durum yaşıyorsanız Ayarlar > Uygulamalar > Depolama > Ön Belleği Temizle özelliğine dokunmanız gerekiyor.

Yükleme Sorunları

Android Marshmallow güncellemesini yüklemeye çalıştığınız zaman her güncellemede olduğu gibi bir süre boyunca beklemeniz gerekiyor. Fakat Marshmallow güncellemesindeki bu süre bazen hiçbir zaman sona ermeyebiliyor. Yükleme süresinin tamamlanmaması güncellemeyi de yükleyememenize yol açabiliyor. Bu tür durumlarda cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekiyor.

Wi-Fi Bağlantı Sorunları

Sık karşılaşılan bir diğer sorun ise Wi-Fi bağlantı sorunları. Eğer Wi-Fi özelliğinizin çalışmadığını fark ediyorsanız ilk olarak telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun sürekli devam ediyor ise Ayarlar > Geri Yükleme ve Sıfırlama > Ağ Ayarları bölümünden “Sıfırlama” özelliğine dokunabilirsiniz.

Stabilite ve Performans Kaynaklı Sorunlar

Stabilite ve performans sıkıntıları yeni çıkan güncellemelerin neredeyse tamamında bir süre boyunca ortaya çıkabiliyor. Pek çok farklı hatayı bünyesinde barındırarak piyasaya çıkartılan Android Marshmallow güncellemesi de bunlardan biri.Marshmallow kullanırken sürekli olarak uygulama çökmeleri ve donmalar yaşıyorsanız telefonunuzu kapatıp açmaktan başka bir çaresiz şimdilik bulunmuyor. Bu tür stabilite ve performans sorunları geliştirici ekibin yeni yayınlayacağı ufak güncellemeler ile çözülebilecek sorunlar oluyor.android 6 marshmallow sorunlari ve cozumleriAncak uygulama kaynaklı performans sorunları için geçici bir çözüm olarak ön belleğinizi temizleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Güvenli moda geçiş yaparak çalışan tüm uygulamaları devre dışı bırakmakta uygulayabileceğiniz bir diğer seçenek arasında yer alıyor. Eğer bu adımları uygularken sisteminiz güvenli mod üzerinde hala sorun yaşıyor ise işletim sistemi kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuz demektir.

Şarj Sorunları

Android 6.0 Marshmallow kullanırken USB şarj özelliğinden yararlanıyorsanız ve cihazınızın çok hızlı bir şekilde şarj olduğunu fark ettiyseniz, muhtemelen cihazınız tam olarak şarj olmamış demektir. Marshmallow’un batarya konusunda yaşadığı bir diğer sıkıntı olan bu durum Google tarafından resmi olarak çözülmüş durumda değil. Bu sebeple eğer şarj sorunları yaşıyorsanız cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekebilir.

Mobil Veri Sorunları

Son güncellemeden sonra mobil veri transferinizde bir gariplik olduğunu düşünüyorsanız Uçak Modu’na geçiş yaparak tekrar geri dönün. Eğer bu yöntem işe yaramıyor ise telefonunuzu bir kaç dakika boyunca kapalı tutun ve tekrar açın.Mobil veri sorunları için denediğiniz bu yöntemler işe yaramıyor ise son olarak SIM kartınızı sistemden çıkartarak tekrar takmayı deneyebilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir