Home / Android / Sony Android 6 Güncellemesini Alacak Modeller Listesi

Sony Android 6 Güncellemesini Alacak Modeller Listesi

android.pngCep telefonu sahiplerinin kafasını kurcalayan konulardan biri cep telefonlarının Android 6 güncellemesini alıp almayacağı konusu. Çünkü popüler pek cep telefonu üretici ve dağıtıcı firma amiral gemilerini sattıktan çok değil 1 yıldan kısa sürede güncelleme desteğini kesmekteler. Bu yazımında Android 6 ile tekrar başlayacak olan güncelleme furyasında Sony hangi modellere Android 6 güncellemesini verecek belirteceğiz.

Sony ve Android 6 Güncellemesi

Cep telefonu markaları birer birer hangi modellerinin Android 6.0 güncellemesini alacağını açıklamakta. Son olarak teknoloji devi Sony; Android 6 güncellemesini cep telefonu modellerini açıkladı. Sony markası resmi blog sitesinde şu model cep telefonlarının Android 6 güncelleştirmesini alacağını açıkladı.

Sony Android 6 Güncelleştirmesi Alacak Cep Telefonu Modelleri

 1. xperia Z5
 2. Xperia Z5 Compact
 3. Xperia Z5 Premium
 4. Xperia Z4 Tablet
 5. Xperia Z3+
 6. Xperia Z3
 7. Xperia Z3 Compact
 8. Xperia Z3 Tablet Compact
 9. Xperia Z2
 10. Xperia Z2 Tablet
 11. Xperia M5
 12. Xperia C5 Ultra
 13. Xperia M4 Aqua
 14. Xperia C4

Z1 Sahiplerine Bir İyi bir Kötü Haber

Sony; Android 6 güncelleştirmesi vereceği model sayısını fazla tutarak pazar payını arttırmayı hedeflediği dikkatlerden kaçmadı. Her ne kadar geniş model desteği olsa da çıkışından daha iki yıl geçen Xperia Z1, ve daha önceki modellere desteği kesmiş durumda. Elbette Z1 kullanıcıları için kötü haber versekte Japon üretici güncelleme desteğini kesmiş durumda gözüküyor. Firma ilerleyen dönemlerde tersi bir karar alma ihtimali mevcut ama çünkü Lolipop güncellemesine dahil olmayan Z1 tepkilerden ötürü güncellemeyi almıştı. Tabi ki bu karar değişikliğine burada cep telefonı sahiplerinin tepkisi etken oldu.

Güncellemelerin tarihi henüz paylaşılmadı ancak en kısa zamanda yayınlanması için sıkı bir çalışma yürütüldüğü belirtiliyor. İlerleyen güncelerde Sony tarafından güncelleme tarihi bilgisi gelince ana sayfadan
duyurusunu yapacağız

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir