Home / Donanım / Android Başarısız Sms Hatası Çözümü

Android Başarısız Sms Hatası Çözümü

Android yüklü cep telefonunda sms atarken hata alıyorsanız ve bu durum 4 haneli(örnek: 2222) gibi numalarda yaşanıyorsa çözüm yazının devamındadır.

Pek çok ziyaretçimiz son zamanlarda android işletim sistemine yüklü akıllı telefonlarda yada sim kart özellikli tabletlerde sms atma sorunu yaşamaktalar. Kısacası özel numaralar diyebileceğimiz bu 4 haneli numaralara hizmet numaralarına mesaj atamama sorunudur.Yani siz 2222 yada 5555 gibi numaralara mesaj atamıyorsunuz ve Başarısız Sms şeklinde karşınıza bir uyarı geliyor.Bu size nerede sorun yaşatabiliyor. İlk olarak abone olduğunuz paketlere üye olduğunuz zaman üyelik iptali yapmak istediğiniz zaman iptal edemiyorsunuz ve paket sürekli kendini yeniliyor. Özel bir firmaya ait olduğunu için müşteri hizmetleride bu durumu iptal edemiyor ama hangi pakete abone olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Alınan hata şudur(Opetatörlere göre farklılık gösterebilir.)

Mesaj Gönderilemedi. Mesajı inceleyip tekrar deneyin”

Peki paket ismini bildiğinizi ve paketi iptal etmek istiyorsunuz ama yolladığınız mesajlarda Başarısız Sms şeklinde bir mesaj geliyor. Bu durumu nasıl iptal edebilirsiniz onu görelim..

Mesaj Atamama Çözümü

Aşağıdakşi adımları izlerseniz bu problemi çözerek 4 haneli hizmet numaralarına da sms atabileceksiniz.

Ayalar >> Uygulama Yöneticisi >> Mesajlar ve daha sonra Send Premium Sms yani Premium SMS gönder seçeneğini değiştirmek olacaktır.Aşağıdaki görselde bu işlem anlatılmıştır. Android 6.0 kullanıyorsanız bu ayarların yeri yada isimleri farklı olabilir. (Resmin Aşağında)
android-sms-gonderilmiyor Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Sağ üst köşeden Tüm sistem uygulamaları ve soradan Mesaj servisi bölümünü bulmalısınız. Premium SMS gönder bölümüne Daima izin ver dedikten sonra işlem tamamlanmış olacaktır. Bu sayede bir daha sms atamama sorunu yaşamaycaksınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir