Home / Android / Android “Bellek Nerdeyse Dolu Hatası yada Yeterli Hafıza Yok” Hatası KESİN ÇÖZÜM

Android “Bellek Nerdeyse Dolu Hatası yada Yeterli Hafıza Yok” Hatası KESİN ÇÖZÜM

Android yüklü Samsung marka telefonlar da alınan hatalarıdan biri olan Bellek Nerdeyse Dolu Hatası yada Yeterli Hafıza Yok hatasnın aslında basit bir çözümü mevcuttur. Bu hata yüksek kaynak kullanımı ve olayların kayıt altına alınması yüzünden hızla şişen android cep telefonların da görülür.

Bu hatanın çözümü için yapmanız gerekenler *#9900# yapıyoruz. Karşınıza SysDumb diye bir pencere açılacak 2. sıradaki Delete dumbstate/logcat ‘e tıklayın.Delete yazan pencere çıkacak kapatın. İşlem bu kadardır.

Peki bu işlemin android yüklü cep telefonunuz üzerinde ne işlem yaptığını konusuna gelirsek. Cep telefonları cihaz üzerindeki önemli olayları kayıt etmekte ve bu kayıtlar kullanım süresince şişmektedir. Bu işlem ile android yüklü tep telefonlarında kullanılmayan gereksiz kayıtları silerek cihazdaki ram kullnımını azaltacaksınız. Bellek kullanımı azalan cihaz rahatlatacak ve stabil hale gelecektir.

Sorularınız olması durumunda konu altında yorum kısmına yazınız

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir