Home / Android / Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Android cep telefonu bilgisayarsız root etme konusunda resimli anlatım hazırladık sizler için. Android işletim sistemi kurulu cep telefonu kullanıcılarının telefonu satın aldıktan sonra yaptkları ilk iş telefonu root etme olmakta. Cep telefonu sahipleri daha özgür olma, Android’i daha da keşfetme isteği, telefonunu kendine göre özelleştirme isteği ve bu istekler doğrultusunda bilgisayarsız root atma nasıl yapılır? gibi konularda internetten araştırması muhtemel. Sitemizde hali hazırda telefonu bilgisayara bağlayarak Android Root Nasıl Yapılır? anlatmıştık. Bu yazımızda da bilgisayar kullanmayan veya telefonunu bilgisayara bağlayacak kadar üşengeç olan Android kullanıcıları için bilgisayarsız root atma işlemi nasıl yapılır adım adım anlattık. Haydi bilgisayar root atma nasıl yapılır öğrenelim!

Bilgisayarsız Root Atma Nasıl Yapılır?

Başlamadan önce;

  1. Bilgisayarsız root atma işlemine başlamadan önce bize root atmak için gerekli olan Kingroot adlı Android uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Buradan indirip kurabilirsiniz.
  2. Telefonunuzun ayarlarından Geliştirici Seçenekleri’ne girin ve “Sahte Konumlara İzin Ver” iznini verin.

Uygulamayı açıyoruz;

1. Uygulamayı açtıktan sonra Kingroot, telefonumuzu analiz edecek ve rootlu veya rootsuz olduğunu tespit edecek.

2. Rootsuz olduğu tespit edildiğinde altta “Try to Root” butonu çıkacaktır. Butona dokunalım.

3. Butona dokunduktan sonra bilgisayarsız root atma işlemi başlayacak. Bu biraz uzun sürebilir.

4. İşlem bittikten sonra “Root Succesfully” diye karşımıza gelecektir. Bilgisayarsız root atma bu kadar basit bir şekilde Kingroot adlı uygulama ile yapılabiliyor.

Yukarıda bilgisayarsız root atma nasıl yapılır resimli bir şekilde detay atlamadan anlattık. Bilgisayarsız root atma konusunda problemlerle karşılaşıyorsanız yorum olarak bildirebilir, tarafımızdan çözüm bekleyebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir