Home / Android / Android Cep Telefonları Şarj Süresini Uzatma

Android Cep Telefonları Şarj Süresini Uzatma

Cep telefonlarının artan bir şekilde kullanımı ile daha fazla sistem kaynağı kullanımı kaçınılmaz hale geldi. Bunun beraberinde cep telefonu şarj süreleri iyice kısaldı. Neredeyse çoğu akıllı geçinen telefonun bile şarjı 1 gün ancak dayanabiliyor. Pek çok Android cep telefonlarının ekran genişliklerinin artması, işlemci ve ram miktarının her yeni modelde yükseltilmesi, Wifi ve Bluetooth bağlantısının sürekli açık kalması, oyunların grafik anlamda daha fazla kaynak kullanımına yol açıyor. Bu durumda cep telefonu şarjının çok kısada tükenmesine sebep oluyor.

Öncelikle uygulamalardan bahsetmeden doğal yollarile şarjı nasıl uzatabiliriz inceleyelim

1- Batarya Ömrünü Uzatarak Şarjın Uzun Süre Gitmesini Sağlamak

İlk olarak HTC firması geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bütün Android Telefonlar için geçerli olacak bir makale ile şarj süresini nasıl uzatılacağını anlattı. Bu işlemler batary ömrünü arttırıp, bataryanın daha performanlı olmasına sebebiyet verecek. Bu işlem ile batarya kullanımı süreniz artacaktır

İlk olarak Android Cep Telefonunuzu açın ve telefonunuzu 8 saat veya daha fazla bir süre şarj makinesinde takılı kalsın (asla takılı şekilden çıkartmayın), Süre sonunda cep telefonunuzu şarjdan çıkarın ve cep telefonunu kapatın. Telefon kapalıyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar şarja takın. Sonrasında telefonunuzu tekrar şarjdan çıkarın, telefonunuzu açın ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatın ve tekrar 1 saat daha şarj edin.

2- Android Şarj Kontrol Uygulaması

Aşağıdaki uygulamalar şarj kontrol uygulamalarının en iyileridir. Bu şekilde Android Cep Telefonu kullanıcıları şarjlarının mümkün olan en uzun ölçüde kullanabilirler

DU Battery Saver

DU Battery Saver ile pratik bir şekilde pil tasarrufu sağlayabileceğiniz Android uygulamalarından bir tanesi. Uygulamanın içeriğinde bulunan güç tasarrufu seçenekleri görevini başarı ile yerine getirmektedir. Android pil tasarrufu uygulamaları denince akla Easy Battery Saver ile birlikte gelmektedir.

Ayrıca çeşitli akıllı mod ve size mümkün olduğunca az pil kullandığınızdan emin olmanızı sağlayacak seçenekler mevcut. DU Battery Saver en iyi pil tasarrufu yaptıran uygulama diyebiliriz.

Easy Battery Saver

Google Play Market içerisinde en iyi pil tasarrufu sağlayan uygulamalardan biri de Easy Battery Saver’dir. Bu uygulama aynı DU Battery ile aynı işlevi görmektedir. Uygulama bazı açılardan DU Battery Saver uygulamasıyla aynı özelliklere sahip ancak size anasayfada pil durumunu gösteren ve oldukça doğru bir analiz veren hızlı bir durum göstergesi sağlar.

indir

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir