Home / Android / Android Cep Telefonu ve Tablet Ekran Görüntüsü Alma

Android Cep Telefonu ve Tablet Ekran Görüntüsü Alma

Android yüklü cep telefonu veya tablet kullanıyor ve ekran görüntüsü almak gerekebilir. Kimi zaman bir hata aldığınızda veya bir oyunda yüksek skor yaptığınızda ekranın resmini çekmek oldukça önemli olabiliyor.

İngilizce’de ScreenShot olarak adlandırılan dilimizde ise ekran görüntüsü yakalama olarak çevrilmiş işlemi yapmak için android marka bir cep telefonu sahibi olmanız yeterlidir. Aşağıdaki adımları takip ederek 2 farklı ekranın resmini çekmeniz mümkündir. İsterseniz telefonun otomatik çekme özelliğinden isterseniz Google Play Market’ten uygulama indirerek ekran resmini çekebilirsiniz.

1. Yöntem (En Basit Şekilde)

Cep telefonununda Geri tuşuna basılı tutar şekilde Menü tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir. Bu tuşlara aynanda basında telefodan sanki bir fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmişcesine bir ses duyacaksınız. Sesi duyduğunuz zaman işlem tamamlanmış ve Ekran görüntünüz resim formatında telefonunuz da ScreenCapture klasörü altında kaydedilmiş olacaktır.

2. Yöntem ( Uygulama ile)

Android Ekran Görüntüsü

Eğer cihazınız root atılmış bir cihaz ise, Android sürümü eskiyse, veya farklı bir nedenden dolayı Android yüklü cep telefonunızda ekran görüntüsü alamıyorsanız uygulama kurmanız gerekecektir. Bu durumda kurmanız gereken uygulamanız ismi Drocap2 . Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın ve telefonu sallayın. Aynı şekilde ekran görüntüsü kaydedilmiş olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir