Home / Android / Android Cihazı Daha Güvenli Hale Getirme

Android Cihazı Daha Güvenli Hale Getirme

telefon kendi kendine kapanıp açılıyor SamsungGünümüzün en büyük problemi bilgi güvenliğidir şüphesiz. Özellikle teknoloji ile bu kadar fazla haşir neşir olduğumuz bu günlerde artık tüm bilgilerimiz ortalıkta dolaşıyor diyebiliriz. Örneğin en basitinden kullanmış olduğumuz akıllı telefonlarda çok yüksek kapasitede bellekler bulunuyor. Bu belleklerde özel fotoğraflarımız, videolarımız, belgelerimiz gibi verilerimiz bulunuyor. Peki, bu tehlikeler karşısında ne tür güvenlik önlemleri alıyorsunuz? Birçoğumuz bu sorumuza cevap olarak şu ana kadar hiçbir güvenlik önlemi almadım diyerek karşılık veriyor. Eğer siz de bu kişilerle aynı cevabı veriyorsanız bu yazımız tam olarak size hitap ediyor. Çünkü yazımızın devamında Android cihazı daha güvenli hale getirme için neler yapılır, nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz.

Android telefon güvenliğini arttırma için aşağıdaki adımları yapmanızı öneririz:

* Android Cihaz Yöneticisi Kullanma: Google tarafından Android cihazlar için ücretsiz olarak tasarlanan bu özellik sayesinde çalınan veya kaybolan telefonunuzu uzaktan yöneterek nerede olduğunu bulabilirsiniz. Gerekirse tüm verilerinizi silerek başkalarının eline geçmesine engel olabilirsiniz.

* PIN Kodu ve Ekran Kilidi Şifreleri Kullanma: Bilindiği üzere Android cihazların büyük bir kısmı fiziksel olarak biraz kaba. Bu nedenle çoğu zaman lavaboya ya da kısa süreliğine bir yerlere giderken cihazı ortalıkta bırakarak gidiyoruz. Bu durumda bilgilerimiz artık herkese açık olarak meydanda bekliyor oluyor. Buna engel olmak için Ekran kilidi özelliğini aktif ederek şifrelemeniz önerilir. Aynı şekilde SIM kartınızın çıkarılarak başka cihaza takılıp kullanılmasını önlemek için de PIN kodunu oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

* Uygulamaları Kontrollü Yükleme: Cihazınıza her önünüze gelen uygulamayı yüklemeyin. Bu bir program ya da oyun olabilir. Yüklerken birçok şeye izin verdiğiniz için güvenilir olmayan uygulamaları yüklemeyin.

Yukarıda bahsedilen işlemleri yaparak akıllı telefonu güvenli hale getirmek için büyük bir adım atmış olursunuz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir