Home / Android / Android Cihazınızı Hızlandırmanın 5 Yolu

Android Cihazınızı Hızlandırmanın 5 Yolu

Günümüzde akıllı telefon kullanımı oldukça yaygındır. Hatta akıllı telefon kullanan kişi sayısı her geçen gün artış göstermektedir. İnsanlar bir çok işlemini bu akıllı telefonlar sayesinde istedikleri zaman ve istedikleri yerde halledebilme imkanına sahip oluyorlar. Bundan kaynaklı olacak ki pek çok android cihazında donmalar ve kasılmalar gözlenmektedir.Birçok insan bu konudan muzdariptir. Belki de cihazın android tabanlı olmasından kaynaklı belki de cihazı kullanan kişiden kaynaklı olarak ortaya çıkan bu donma ve kasılmalar insanların canını bir hayli sıkmaktadır. Siz de android nasıl hızlandırılır diye düşünüyorsunuz muhtemelen.Şimdi sizlere android cihazlar için çözüm olacak 5 andorid hızlandırıcı ipucu vereceğiz.1.Gereksiz uygulamalarİlk olarak telefonunda kullanmadığınız ancak varlığını hala telefonunuzda sürdüren akıllı telefon uygulamalarınıza elveda demenin zamanı geldi de geçiyor. Telefonunuzda bulunan her gereksiz uygulama telefonunuzun gereksiz yere fazladan çalışmasına ve doğal olarak kasılmaya sebep olacaktır.2.Apus Hızlandırıcı UygulamaBu uygula dünya genelinde yaklaşık olarak 50 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu rakam küçümsenmeyecek değerdedir. Bu uygulama telefonunuzu kasılmalardan ve donmalardan kurtararak telefonunuzun size daha hızlı cevaplar vermesine yardımcı olacaktır. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

  1. Bellek doluluğu

Şuan pek çok akıllı telefonda birçok resim, video bulunmaktadır. İnsanlar telefon üzerinden pek çok siteye, uygulamaya girerek screnshot yapmaktadırlar. Bu gibi imkânlar varken insanların telefon albümlerinin dolmaması imkânsızdır. Size tavsiyemiz telefonunuzun bütün hafızasını sonuna kadar kullanmak yerine belli zaman dilimleri içerisinde telefonunuzun hafızasını başka bir yere kopyalayarak telefon hafızanızı boşaltmak olacaktır.4.Güvenilir uygulamalarŞuan Google Store’da birçok uygulama bulunmaktadır. Ve bu uygulamaların hangileri virüslü hangileri temiz bilinmemektedir. Bundan dolayı uygulamaya indirmeden önce akıllı telefonunuzun virüslere karşı donanımla olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde uygulama virüslü olup telefonunuza bariz bir zarar vermese de telefonunuzun yavaşlamasına neden olacaktır.5.Telefon ekranındaki geçiş animasyonlarıGeçiş animasyonları her ne kadar telefonunuzu size özel kılsa ve güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olsa da telefonunuz için pek de iyi bir özellik değildir. Telefonun ön yüzünde sizin yaptığınız hareketlerin dışında bir de telefonun arka yüzünde isteğiniz doğrultusunda yapılan hareketler çakıştığı takdirde telefonunuz oldukça kasılacaktır. Bundan dolayı geçiş animasyonlarını kullanmamanızı öneririz.

Aranan Kelimeler:

  • replika telefon geçişleri hızlandırma (2)
  • casper v8 hizlandirma (1)
  • casper via v8 nasil hizlanir (1)
  • lg p990 hızlandırma (1)
  • p990 hizlandirma (1)
  • Xperia x10 hizlandirma uygulamari apk (1)

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir