Home / Android / Android Cihazlarda Açılış Animasyonu Nasıl Değiştirilir?

Android Cihazlarda Açılış Animasyonu Nasıl Değiştirilir?

Bunu yapmanın birkaç yolu var. Orijinal işletim sisteminde sonradan ya da custom rom gibi alternatif yazılımlar kullanıyorsanız romu daha yüklemeden açılış animasyonunu özelleştirebilmeniz mümkün. İkinci yöntem biraz daha teknik bilgi istediği için şimdilik birinci yöntemle devam edelim.Öncelikle bu işlem için cihazınızda root erişim izni olması gerektiğini belirtelim. Ayrıca az sonra anlatacağımız işlemleri uygulamadan önce bilmeniz gereken bilgilerin yer aldığı bu konuyu ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ardından kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Şimdi cihazınızın açılış animasyonunu nasıl değiştirebileceğinize geçelim.

Android cihazlarda açılış animasyonu değiştirmek için birçok alternatif uygulama mevcut. Bunlardan en stabil çalışan uygulama olarak Boot Animations uygulamasını örnek verebiliriz.Boot Animations uygulamasını indirmek için tıklayın.

  • Uygulamayı indirip açtığınızda sizden root erişim izni isteyecektir. Gerekli izni verip devam edin.
  • Uygulamanın ana ekranında üç farklı başlık göreceksiniz. Eğer cihaz hafızasında özel bir animasyonunuz varsa bunu “Local” bölümünden seçip varsayılan olarak belirleyebilirsiniz.
  • Peki özel olarak oluşturmuş olduğunuz animasyon yoksa?Uygulama kendi içerisinde birçok animasyon bulundurmakta. Bu animasyonlara “Server” bölümünden ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz animasyonu varsayılan olarak belirlemek için üzerine dokunup açılan kutucukta “Install” seçeneğine dokunun. Artık cihazınız o animasyon ile açılır. Tabi bunun için internet erişimine ihtiyacınız olduğunu da belirtelim.

an-1

  • Son olarak “Randomize” başlığını göreceksiniz. Bu seçenek ise telefonunuzun daha önceden seçmiş olduğunuz rastgele bir animasyon ile açılmasını sağlar. Rastgele olarak açılmasını istediğiniz animasyonları seçmek için “Local” veya “Server” başlıklarında bulunan animasyonla dokunup “Add to randomizer” seçeneğini kullanabilirsiniz.

an-2Android telefonunuzun açılış animasyonunu değiştirdiniz mi?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir