Home / Android / Android Cihazlarda Bellek Artırma

Android Cihazlarda Bellek Artırma

Azalan hafıza ile kullanılan sitem her ne olursa olsun, gerçekleşecek bir yavaşlama söz konusudur. Bu yavaşlamadan kurtulmanın ilk yolu hiç şüphesiz bazı gereksiz şeyler silinerek kullanılabilecek daha fazla bellek yaratmak olacaktır. Her sistemin kendine özgü bellek artırma yöntemleri mevcuttur. Değişik sistemlerde kullanılan değişik yöntemler ile hız artırımı yapmak mümkündür. Ancak bu yöntemleri sistem kendi başına otomatik olarak yapmaz. Belirli komutlarla bu işlemlerin sisteme belirli aralıklarla yaptırılması gerekir. Bu sayede hız kaybı yaşanmayacaktır.Androidlerde hız artırımı                Android cihazlarda bellek artırma çok önemlidir. Android sistemler için de böyle bir yavaşlama söz konusudur. Bu yavaşlamadan kurtulmak için birkaç yol kullanılabilir. Bunların ilki hiç şüphesiz gereksiz şeylerin ortadan kaldırılmasıdır.   Yöntemler                Hız artırımı yapabilmek adına yapılacak bellek artırma yöntemlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

  • Daha büyük microSD kart kullanmak size daha büyük bir depo alanı sunacaktır. Bu sayede yaşayacağınız hız kaybını bir nebze olsun geciktirebilirsiniz.
  • Yeni çıkan bulut teknolojisi ile sık kullanmadığınız dosyaları çevrimiçi bir ortamda daha sonra kullanmak üzere depolayabilirsiniz.
  • Hafıza kartına yüklemiş olduğumuz müzikleri internet üzerinden de dinleyebiliriz. Bu sayede hafıza alanınızı boşa kaplamamış olursunuz.
  • Yüksek miktarda hafıza kaplayan uygulamalar bu yeni sistemde yaşanan yavaşlamaların en büyük nedenidir. Bu uygulamalardan kurtularak hızlanın.
  • En son seçenek ise dosyalarınızı bilgisayarda veyahut taşınabilir belleklerde taşımak olacaktır.

Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak çok daha hızlı bir cihaza merhaba diyebilirsiniz.

Aranan Kelimeler:

  • android artirimi (2)
  • lg3 bellek artırımı (1)
  • samsung s minigoogle play yeterli alan yok hatası (1)

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir