Home / Android / Android Cihazlarda Kablosuz Dosya Transferi

Android Cihazlarda Kablosuz Dosya Transferi

Merhaba takipçiler.Eğer android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz yada tabletiniz varsa birçok yöntem ile istediğiniz kolayca ve basit bir şekilde yapabilirsiniz.Özellike bir fotoğrafçı yada sosyal medyada fotoğraf ve resimlerinizi paylaşan biriyseniz bu anlatacağımız yöntem ile çok basit bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Bildiğiniz gibi fotoğraflarımızı telefonumuza atmak için data kablosu yada bluetooth gibi aparatlarla bu işlemi yapabiliyoruz.Bu anlatacağımız yöntem ile ise hiçbir bağlantı olmadan uygulama ve bilgisayarınız arasında Wifi bağlantısı kurarak istediğiniz dosyaları transfer edebilirsiniz.

Wifi File Transfers uygulaması ile istediğiniz dosyaları telefonunuza aktarabilir ve kolayca işlem yapabilirsiniz.Tabi sadeece fotoğraf değil yüklemek istediğiniz tüm dosya formatlarını kolayca transfer edebilirsiniz.Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak Wifi File Transfers uygulamasını telefonunuza yada tabletinize yüklemelisiniz.

Portal – Wifi File Transfers‘i uygulamasını indirdikten sonra ise bilgisayarınızdan http://portal.pushbullet.com/ adresini ziyaret ediniz.Tabi bu işlem için bilgisayarınızın ve Android cihazınızın Wifi bağlantısına bağlı olduğunu kontrol ediniz.

wifi-dosya-transfer

Bu bölümden ise QR kodu uygulaması ile telefon ve bilgisayar arasında bir bağlantı kurmalısınız.Uygulaması açtıktan sonra ise Scan dedikten sonra ve ekranda olan QR kodunu okuttuktan sonra bağlantı hızlı bir şekilde başlamış olacak.Sizin yapmanız gereken sadece bilgisayarınızda bulunan dosyaları tarayıcıya atmak olacak ve işlem bitmiş olacak.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir