Home / Android / Android Dağılım Oranları

Android Dağılım Oranları

En çok kullanılan işletim sistemi Android’in 2015 Kasım ayı dağılım yüzdeleri açıklandı. En çok kullanılan Android sürümünü yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Akıllı telefonlarda Android işletim sistemini kullanan cihazların sayısı 1 milyarın üzerine çıktı. Özellikle orta ve alt segment cihazlarda en çok kullanılan işletim sistemi amiral gemilerinde ise %10’luk bir paya sahip. Google’ın Nexus cihazlarının ardından diğer üreticiler de Android 6.0 güncellemesini dağıtmaya başladı, Google tarafından Kasım ayına ait dağılım oranları açıklandı.Android Dağılım Oranları

Android Kasım Aynı Dağılım Oranları

Android 5.0 Lollipop işletim sisteminin Kasım ayında %25.6’lık bir paya sahip olduğunu açıklandı. Android işletim sistemlerini kullanan modellerin çok fazla olması ve güncellemelerin verilmesinin geçikmesi nedeniyle yeni güncellemeler her zaman dağılımda düşük bir paya sahip olabiliyorlar. Bu durumun son kurbanı ise Android 6.0 Marshmallow olarak karşımıza çıkıyor. Yeni sürüm şimdilik sadece %0.3’lük bir paya sahip, Apple’ın yeni iOS sürümlerini dağıtma hızına bakıldığında oldukça komik gözüken rakam ilerleyen aylarda %10-15 seviyesine çıkacaktır.

Zirvede KitKat 4.4 !

Android 4.4 KikKat sürümü %37.8’lik kullanım oranıyla birinci sıradaki yerini koruyor. Android 4.1.x sürümleri ise %29’luk oranla ikinci sıradayken Android 4.0.x Ice Cream Sandwich ise üçüncü sırada yer alıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir