Home / Android / Android-iPhone Kış Saati! Saati geri alma ayarı (25 Ekim 2015)

Android-iPhone Kış Saati! Saati geri alma ayarı (25 Ekim 2015)

Kış saati uygulaması nedeni ile teknolojik cihazlar otomatik olarak saati 1 saat geri almakta. Bu olay her kış tekrarlanır. Ancak ülkemizde bu kez bu durum 2 hafta sonra yapılacak.1 Kasım’da Türkiye’de yapılacak seçimden dolayı herhangi bir karışıklılık yaşanmaması adına kış saati uygulaması 1 hafta sonraya ertelendi. Ancak 25 Ekim 2015 tarihinde sabah uyandığınızda bu seçimlerden cep telefonunuzun haberi olacak mı ? Her ne kadar Akıllı telefon olsalar da bu kadarını düşünemiyorlar maalesef. Bu durumda olaya sizin el atmanız lazım.2015 Kış saati uygulaması 8 KASIM PAZAR günü başlayacaktır.

25 Ekim iPhone Kış saati ayarı

Ayarlar ->> Genel ->> Tarih ve Saat kısmına giriniz. Burada yer alan “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakın.

25 Ekim Android Kış saati geri alma ayarı

Ayarlar>Tarih ve Saat kısmına geliniz. Burada ki “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” ayarlarını pasif konuma getirin. Aşağıda ki resimde turuncu renk ile gösterdiğim 2 seçeneğin tikini kaldırın.2015-kış-saati-ayari-androidEğer yukarıda ki ayarı yaptığınız halde saatiniz halen düzgün değilse ise ;Ayarlar > Tarih ve Saat kısmına giriniz.Burada yer alan Saati ayarlayın seçeneğine dokunun ve doğru saati girin.25-ekim-saati-geri-alma-telefonSORUNUNUZ VAR İSE YORUM KISMINDAN İLETİNİZ.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir