Home / Android / Android is Çok Şarj Yiyor Sorunu ( çözüm )

Android is Çok Şarj Yiyor Sorunu ( çözüm )

Android cep telefonlarında şarjı etkileyen pek çok faktör yer almakta. Telefonunuzun Ayarlar bölümünden pil kısmına girerseniz en çok neyin şarj harcadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Çok şarj yiyen etkenler arasında en çok Ekran yer almakta. Ekrandan sonra Telefon beklemesi gelmekte.Bugün telefonumu incelerken en çok şarj yiyen uygulamalara bakayım dedim. 3. ve 4. sırada Android sistemi ve Android İS yer almakta. Buna Android OS’u da ekleyebiliriz. Bu uygulamalar neden bu kadar şarj harcıyor diye merak ettim ve çözüm yolları araştırmaya başladım. Sizde benim gibi android is çok şarj yiyor diye söylenmişsinizdir büyük ihtimal. android is pil kullanımı konusunda çözüm yolları da yer almakta.

Android sistemi Çok şarj tüketiyor çözümü

Bu işlem için yapabileceğiniz işlemler yer almakta. Geliştirici seçenekleri kısmından Geçiş Animasyonu ölçeğini değiştirmeli ve ardından Arka plan işlemlerine sınırlama koymalısınız.NOT: Geliştirici seçenekleri kısmı herkesin kurcalayabileceği bir yer olmadığı için gizlidir o yüzden başka işlem yapıp zararlı bir işlem yapmayın. Yapacağınız işlemlerden ceply.net sorumlu değildir.Geliştirici seçenekleri nasıl açılır ?Samsung: Ayarlar>Cihaz hakkında>Build numarasıLG: Ayarlar>Hakkında>Yazılım bilgisi>Build numarasıHTC: Ayarlar>Hakkında>Yazılım bilgisi>Daha>Build numarası Diğer telefon modellerinde de hemen hemen aynıdır. Ayarlar hakkında kısmından Build numarasını ( Yapı numarası ) bulmalısınız. Bulduktan sonra Build numarasına üst üste dokunun. Ekrana uyarı gelir ve geri sayım işlemi yapar. Biraz beklememenin ardından geliştirici seçenekleri açılmış olur.android-is-cok-sarj-yiyor1.ADIM : Geliştirici seçenekleri aktif olduktan sonra Çizim bölümünde yer alan Geçiş Animasyonu ölçeğini 0,5x yapın.2.ADIM : Ardından en alt kısımda yer alan Arka plan işlem sınırını açıp Arka planda işlem yok seçeneğini seçin.Bu 2 işlemi yapmak ayrıca telefonunuzun hızlanmasına az da olsa katkı sağlayacaktır.NOT: Bu 2 işlemden başka hiç bir işleme dokunmayın. Geliştirici seçenekleri kısmı herkesin kurcalayabileceği bir yer olmadığı için gizlidir o yüzden başka işlem yapıp zararlı bir işlem yapmayın. Yapacağınız işlemlerden ceply.net sorumlu değildir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir