Home / Android / Android İşletim Sistemini Bilgisayar Üzerinden Çalıştırma

Android İşletim Sistemini Bilgisayar Üzerinden Çalıştırma

Bunu yapmak istiyorsanız büyük ihtimal oyun bağımlısısınız, gerçekçi olmak gerekirse bende ilk kurduğumda bu niyetle kurmuştum. Sebebiniz her ne olursa olsun bu mümkün, uygulamamızın adı BlueStacks.

bluestacks_android_windows

Bluestacks ile telefonunuzda kullandığınız işletim sisteminizi mevcut bilgisayarınıza da kurabilirsiniz. Şuan için PC ve Mac kullanıcıları bu özellikten yararlanabiliyor. Bir program olan Bluestacks’ı arama motorlarında aratarak kendi sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamanın tek kötü yanı indirme sayfasının İngilizce olması.

Bluestacks sanal bir Android makine gibidir, bilgisayarınıza sanki bir Android Tablet gibi hükmedebilirsiniz. Google Play’de yer alan bütün uygulamaları indirebilir ve kullanabilirsiniz ve tamamen ücretsizdir. Kolay menüsü ile kullanımı oldukça kolay olan program kurulumu da basittir.

Sürekli olarak siz fark etmeden güncellenir ve en iyi hizmeti sunar. Fakat Bluestacks’ı kullanabilmek için bilgisayar özelliklerinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Çünkü program 2 GB Ram belleğine ve 9 GB boş diske ihtiyaç duyuyor.

Bluestacks’ın en son sürümünü indirdiğinizi farzederek kurulum anlatımına geçiyorum, burada dikkat çekmek istediğim husus en son sürümü indirmeniz. Aksi takdirde hatayla karşılaşmanız kaçınılmaz olabilir.

İndirdiğiniz Setup dosyasını açın. Açılan pencerede sizi yönlendirecek bilgiler ve butonlar gözükecektir, kurmak için sonraki ve kur butonlarına basarak ilerleyelim. Kurulum başlayacaktır, bilgisayarınızın özelliğine göre süre uzayabilir veya kısalabilir. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulama mağazası ve uygulama senkronizasyonu yapmanız gerek. Bunu yapmak için herhangi bir uygulamaya tıklamak ve önünüze gelen uyarıya “Continue” butonuna tıklamanız yeterli.

Buradan sonra sizden bir Google hesabı isteyecektir, eğer mevcut telefonunuzdaki oyunları veya uygulamaları kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız veya rehberinizi bilgisayarınızda görüntülemek istiyorsanız. Telefonunuzda kullandığınız hesap ismini ve parolasını yazın. Bilgisayar için sıfırdan oluşturmak istiyorum derseniz, “Yeni Hesap” butonuna tıklamanız yeterli. Bu işlemden sonra artık bilgisayar üzerinden anroid çalıştırabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir