Home / Android / Android Marshmallow Geliyor Android Güncellemeleri

Android Marshmallow Geliyor Android Güncellemeleri

Tüm yenilik ve özellikleri ile birlikte Android sürümü ile Marshmallow, 2015 sonbahar aylarında bizlerle. En fazla 2016′ da bizlerle olacak Android Marshmallow izinsiz uygulama özelliği ile rahatlatıyor. Yüklemek istediğiniz uygulamalarda beğenmediğiniz izinleri vermek zorunda kalmadan yükleme yapabileceksiniz. Bir başka sorun olarak güvenliği arttırmak amaçlı parmak izi okuma özelliği ile daha güvende olacaksınız. Güvenlik konu ile ilgi değişiklerin olduğunu belirten Google, güvenliğin artacağı bilgisini de veriyor.

475399-android-marshmallow[1]

Başka bir özelliğinde ise ilk başta sadece iki operatörün destekleyeceği sesli mesaj gönderebilme özelliğidir. Bu özelliğe fazla bir ilgi olacağı düşünülmemesine rağmen geliştirilen kolay mesaj iletme özelliği ile mesajlarınızı hem sesli yollayabilecek hem de dinleyebileceksiniz. Koyu renkteki menülerin görselliğinden rahatsız olarak beyaz menü indirilmesine karşılık gelen bu beyaz menü seçeneği ile çözüm yolu olmuştur. Bitmeyen yeniliğine, yukarı aşağı olarak değişen uygulama penceresini göreceksiniz. Bu yeniliği beğenmemeniz durumunda sağa sola eski özelliğini de kullanabileceksiniz. Bir başka kolaylık ise ekran görüntüsü aldığınızda bildirim pencerenizde paylaşabileceğiniz buton yer alacak. Bildirimler bölümünden ekran görüntülerini de silebileceksiniz. Sizin istediğiniz bağlı başka bir yeniliği ise, durum çubuğunu kendiniz özelleştirebileceksiniz. Örneğin uçak modunu kaldırıp yerine başka bir özellik ekleyebileceksiniz. Android telefonlarınızda bulunan yedekleme ve sıfırlama menüsüne sıfırlama özelliği de eklenebilecek yeniliği ile bağlantı teknolojilerin cihazınızda bulunan bağlantı seçenekleri, şifre gibi verileri tek bir tuş ile sıfırlayabileceksiniz.

Uygulamalar üzerine tarayıcı sekmesi açabileceğiniz özelliğe de sahip olacak yenilik sayesinde var olan uygulamanızın üzerine katman olarak yeni sayfanız açılacak ve aynı zamanda uygulamaya geri dönme özelliği de çok hızlı olacaktır. Bir linke tıkladığınızda hangi uygulama ile açılmasını istediğiniz sorusundan sıkılmanıza çözüm olarak hangi bağlantıda ki paylaşıma tıkladıysanız direk o çıkacak. Yani bir YouTube bağlantısına tıkladıysanız eğer sizi direk YouTube’da olacaksınız. En büyük sorun olarak pil durumuna yeniliği çok seveceksiniz. Gece boyunca telefonunuza dokunmamanıza rağmen azalan piliniz artık azalmayacak. Telefonunuza uzun süre dokunmadığınızı fark ederek arka plan servisleriniz daha az çalışacaktır. Bu sayede pil ömrünüzde uzayacaktır. Tüm yenilik ve kolaylıkları ile Android Marshmallow geliyor!

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir