Home / Android / Android Oyunlar Youtube Üzerinden Yayınlanabilecek

Android Oyunlar Youtube Üzerinden Yayınlanabilecek

YouTube, yakın bir zaman içerisinde Android telefonlar üzerinden canlı yayın yapma olanağını kullanıcılara sunacağını açıkladı. YouTube, yapacağı bu hamleyle birlikte ilk olarak Japonya’yı, ardından da takip eden oyun oynama alışkanlığına ve kültürüne sahip olan ülkeleri hedef alıyor. Son zamanlarda Android oyunlarının, cihazlar ile birlikte doğru orantılı bir şekilde gelişmesi YouTube’u tetiklemiş gibi gözüküyor.

Bu yeniliği getirecek olan güncellemenin tam olarak ne zaman yapılacağı ise kesin olarak bilinmiyor. Betimlenen zaman dilimi şu an için “çok yakında” olarak gözüküyor. Bu güncellemeyle birlikte YouTube, Gaming uygulamasında da önemli bir adım atarak Japonca dil desteğini de beraberinde kesin olarak getiriyor.

Android Telefonların Konsola Evrimi

Özellikle Android cep telefonları ile oyun oynamayı sevenler için bu yeniliği bir devrim olarak görmemek elde değil. Zira gelecek bu özellikle birlikte Android telefonlar bir konsola evrilecek gibi gözüküyor. Oyun içerisinde aktif olarak ön kameranın ve kulaklıkların kullanılarak, yorum ve seslerin eklenebileceği gelen ön bilgiler arasında yer alıyor. YouTube içerisinde oyunların kliplerinin yer alması ve izlenebilir olması da bu yeniliğe ekstra bir güzellik katacak.

YouTube’un resmi oyun şefi Ryan Wyatt bu konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, bu ihtiyacın oyuncu kitleleri için gerekli olduğunu belirtti. Mobil oyuncuların ekranlarında yaşadıkları oyun deneyimlerini, oyuncu kitleleriyle buluşturabilmeleri adına pratik bir şekilde paylaşım yapabilme olanağı sağlayan araçların gelecekte önemli bir yer tutacağını da açıklamalarına ekledi.

Dişli Rakipler

YouTube Gaming, halihazırda karşısına Twitch ve Amazon’u rakip olarak alıyor. Video oyunları yayını denildiğinde akla gelen bu platformlara karşı mobil bir hamleyle pazara girmenin YouTube için ne gibi artılar ve eksiler getireceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Sonuç her ne olursa olsun, bu yenilik Android üzerinde oyun oynamayı sevenlerin haz alacağı bir gelişme olarak gözüküyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir