Home / Android / Android Pay Türkiye’ye Gelecek mi ? Anlaşmalı Banka ve Markalar

Android Pay Türkiye’ye Gelecek mi ? Anlaşmalı Banka ve Markalar

Android Pay uygulaması bugün resmi olarak belli ülkelerde aktif olacak ancak Türkiye’de uygulama kullanılabilecek mi bu merak konusu. Bir kaç ay önce Android Pay haberleri çıkmaya başlamıştı ve çıkacağı ile ilgili bilgiler vardı. Bugün resmi olarak Google tarafından açıklama geldi ve Android akıllı telefonlar için servis aktif duruma geçecek.Android Pay kullanıcıları için aktif duruma geçecek ancak tamamı ile aktif olup kullanılabilir hale gelmesi bir kaç gün alabilir ve bu gün içerisinde özelliklerini tam olarak yansıtabilecek. Android Pay uygulamasını kullanabilmek için 4.4 Kitkat ve üzeri sürümlere ihtiyacınız olacak.American Express , Discover , MasterCard ve Visa gibi büyük kartlar ile kullanılabilecek.

Android Pay Türkiye’de Kullanılabilecek Mi ?

Android Pay uygulaması hemen hemen bütün bankalarda aktif durumda olacak ve hemen hemen her banka Google ile çalışmayı onaylıyor. Yalnızca bazı bankalar ile kullanımı olmayacak. American Express ,Bank of America , Discover , Navy Federal Credit Union , PNC , Regions Bank,USAA and U.S Bank kullanılabilir bankalar arasında. Eğer bu bankalar arasında kullandığınız banka yok ise herhangi bir şekilde Android Pay uygulamasını kullanamayacaksınız. Bir başka deyişle Türkiye‘de uygulama kullanılamayacak. Ancak uygulamanın anlaşmalı olduğu marka ve kuruluşlara bir bakalım.Inapp_Logo_grid6-hi-res-840x512 Android Pay uygulaması her şeyden önce güvenlik konusunda çok titiz davranacağını belirtiyor. Android pay sayesinde ödeme işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz ve markalardan alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde bilgileriniz herhangi bir şekilde markalar ile paylaşılmayacak. Bu konu da Google’ın güvenlik konusunda ne kadar titiz olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer Android pay hakkında daha fazla bilgiye edinmek istiyorsanız Android Pay sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir