Home / Android / Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Teknoloji, hayatımızın artık oldukça önemli ve aynı zamanda vazgeçilemez bir parçası oldu ve oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. Telefon dünyasında ise oldukça dinamik ve güncel olarak büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 10-20 yıl öncesinde kullandığınız ilk telefonları hatırlayabiliyor musunuz ?

Eski telefonlarımızdaki rehberler, oldukça az sayıda arkadaşımızı kaydetmemize neden oluyordu. Sim kartlarının sınırlı olması, zaman içerisinde bizleri ajandalara veya not bölümüne arkadaşlarımızı kaydetmemize neden oldu. Ayrıca eski dönemlerde, telefon değiştirmek gerçekten başlı başına büyük bir problemdi. Özellikle rehberdeki numaraları aktarmak ve rehber yedelemek oldukça zor ve uzun vakit alan konulardı. Fakat şimdilerde akıllı telefonların hızlı bir şekilde yaygınlaşması ile birlikte depolama problemleri nihayet ortadan kaldı ve rehberimizdeki kişi listesinde büyük bir sıçrama oldu. Artık telefon rehberimize binlerce kişiyi rahatlıkla kaydedebiliyoruz.

Akıllı telefonların gelişimi ile birlikte beraberinde çeşitli problemlerde oluşmaya başladı. Android cihazlar için android rehber yedekleme işlemi, rehberlerin büyük boyutlarda olmasından dolayı zorlaştı ve bizler için zor bir işleme dönüştü. Neyse ki Google, bu konunuda kullanıcılarına acil destek vererek, android işletim sistemine eklediği özellikler ile birlikte rehberimizi kolay ve hızlı bir şekilde yedeklememize fırsat sunuyor. Bu konumuzda sizlere android rehber yedekleme nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

android

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Android rehberimizi yedekleme işlemi için ilk olarak telefonumuzun rehber bölümünü açıyoruz ve menü tuşuna bastıktan sonra, seçenekler bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda yer alan seçenekler arasında İçeri aktar ve Dışa aktar seçeneği seçtikten sonra rehber yedekleme işlemi için çeşitli seçenekler sunacak. Eğer isterseniz rehber listenizi, hafıza kartınıza veya sim kartınıza yükleyebilirsiniz.

Eğer rehberinizi hafıza kartınıza yüklemek isterseniz SD karta çıkar seçeneğinizi seçmeniz yeterlidir. Bu seçeneği seçtikten sonra rehberinizdeki bilgiler hızlı bir şekilde hafıza kartınızda özel bir dosya oluşturularak, oraya kayıt edilecektir. Bir süre sonra telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürdüğünüzde veya telefon değiştirdiğinizde, hafıza kartınızdaki kayıtlı rehberi telefonunuza yüklemek için SD kartından al seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Bu işlemlerle birlikte kayıtlarımıza hızlı bir şekilde ulaşabilir. Aynı işlemler Sım kartı içinde geçerlidir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir