Home / Android / Android Şarj Süresi Nasıl Arttırılır?

Android Şarj Süresi Nasıl Arttırılır?

Android şarj süresini arttırma yollarıTüm dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de akıllı telefon kullanıcılarının en çok mustarip oldukları konuların başında batarya ömrünün çok kısa olması geliyor. Özellikle android telefonlarda karşılaştığımız bu olumsuz durumdan kurtularak daha uzun süreli bir bataryaya sahip olmak mümkündür. Yazımızın devamında android şarj süresini arttırma yollarından bahsedeceğiz.

Akıllı telefonlar artık küçük çocukların dahi ellerinden düşmüyor neredeyse. Telefonların akıllı olduğu günümüzde bataryaları maalesef kıt konumda. Kısıtlı bir zaman dilimi kadar kullanılabilen bataryaların daha uzun ömürlü olması için android şarj süresi uzatma nasıl yapılır gibi sorularla muhatap olmaktayız. Bu sorunun kalıcı bir çözümü olmamakla birlikte sadece biraz daha fazla kullanabilmek için yapılması gerekenler bulunmaktadır. Aşağıda yer alan önerileri yaptığınızda akıllı telefonunuzu biraz daha uzun süre kullanabilirsiniz.

– Ekran parlaklığını otomatiğe alın ya da mümkün olduğu kadar düşürün.

– RAM belleği sık sık boşaltın. Bilindiği üzere cihaz RAM üzerinden çalışır ve RAM’de olabilecek gereksiz her şey ayrı bir yüktür. Bu nedenle kullanılan tüm uygulamalardan çıktıktan sonra RAM belleğin boşaltılmasını unutmayın.

– Ses ayarlarını azaltın.

– Titreşimi kapatın.

– WiFi ve Mobil Veriyi, sadece ihtiyacınız kadar açık tutun ve işiniz bittiğinde hemen kapatın.

– Ekranda yer alan ve çoğu zaman kullanmadığınız widgetleri tamamen kaldırın.

Yukarıda bahsedilen adımlar uygulandığında android şarj süresi uzayacaktır. Bunların yanı sıra bazı uygulamalar kullanarak batarya yönetimi yapmak ve daha uzun giden bataryaya sahip olmak mümkün olmaktadır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir