Home / Android / Android Sistemi WebView uygulaması nedir?

Android Sistemi WebView uygulaması nedir?

Android 5.0 Lollipop ve üzeri bir cihaza sahipseniz, Google Play Store’dan yüklenmiş uygulamalar arasında “Android Sistemi WebView” uygulamasını görüp, “bu ne ya, daha önce bu yoktu bu, kaldıramıyorum, açamıyorum bile, vürüs mü bulaştı telefonuma1111111″”” diyebilirsiniz. Korkmayın, bu iyi bir şey.

WebView nedir?

WebView’in aslında ne olduğunu adı oldukça net bir şekilde açıklıyor. WebView sınıfı ile Android uygulamaları uygulama içinden ayrılmadan web sayfalarını görüntüleyebiliyor. Cihazınızda Chrome, Firefox gibi tarayıcı uygulamaları olmasına rağmen pek çok uygulamanın bu uygulamaların varlığından bağımsız olarak çalışması gerekiyor ve WebView bu özelliği sağlıyor.

WebView uygulama listeme nasıl girdi?

WebView sınıfı Android 5.0 güncellemesi ile birlikte tüm cihazların içinde uygulama olarak yer almaya başladı. Daha önceki Android versiyonlarında WebView sistemde yer alıyordu ve Google Android 5.0 ile bu bileşeni taşınabilir hale getirerek uygulama olarak dağıtmaya başladı. Google birkaç gün önce bu uygulamayı Google Play Store üzerinden yayınlamaya başlayınca, cihazınızdaki Play Store uygulaması da paket adı eşleşmesini gördükten sonra WebView uygulamasını yüklü uygulamalar arasında göstermeye başladı.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir