Home / Android / Android Sorunları ve Çözümleri

Android Sorunları ve ÇözümleriGoogle Play Üzerinden Uygulama ve Oyun İndiremiyorum, Ne Yapmalıyım? 
Eğer Android akıllı telefon veya tabletinizden Google Play’e giriş yapabiliyorsanız ve indirmek istediğiniz uygulama veya oyunun Google Play sayfası üzerindeki “Yükle” tuşuna dokunduğunuzda yükleme tamamlanmıyor veya başlamıyorsa bir önceki maddede yer verdiğimiz çözümdeki Google Play verilerini ve önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz:

Google Play Üzerinde “Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor” İletisiyle Karşılaştım, Ne Yapabilirim?
Bu problem indirmek istediğiniz uygulama veya oyunun ülkenizde kullanıma açık olmamasından kaynaklanıyor. 
Google Play Store Silindi Nasıl Yüklerim?
Rootlanmamış bir Android cihazda Google Play Store servisini silmek mümkün değildir. Ancak Google Play Store devre kalmış olabilir. Bu durumda bu servisi yeniden aktifleştirmeniz gerekecektir.
Eğer rootlanmış bir Android cihaz kullanıyorsanız bu durumda Google Play APK kurulum dosyası ile Google Play yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. 
Android Kilit Ekranı Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?
Eğer Android cihazınızı uzun bir süre kullanmadıysanız bu cihaza tekrar geçiş yaptığınızda önceden ayarlamış olduğunun ekran kilidi şifresini hatırlamayabiliyorsunuz. Bu senaryo daha çok yeni telefonumuz arızalandığında ve teknik servise gönderdiğimiz yeni telefonumuzu beklerken eskisine geçici olarak geri döndüğümüzde karşılaştığımız bir durum.
Android cihazınızın ekran kilidini kaldırmak için yapabileceğiniz şey o cihazı fabrika ayarlarına döndürmek. Bu işlem cihazınızdaki kişisel bilgilerinizi sıfırlayacaktır; bu nedenle içinde önemli fotoğraf, mesaj, dosyalar olan Android cihazlarınızda uygulamanızı önermiyoruz. 

Android Cihazım Açılırken Donuyor, Ne Yapmalıyım?
Android tablet ve telefonlarımız kimi zaman uygulama kaynaklı nedenlerden ötürü açılışta kilitlenip kalabiliyorlar. Bu durumlarda Android cihazımızı güvenli modda başlatarak uygulamaları denetleyebilir ve problem yaratan uygulamaların açılışta aktifleşmesini engelleyebiliriz. 
Android Cihazım Hafıza Kartımı Görmüyor, Ne Yapmalıyım?
Android hafıza kartı sorunu genelde yeni aldığınız hafıza kartlarınızda karşınıza çıkabiliyor. Bunun yanında kullandığınız hafıza kartında da zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Eğer hafıza kartınız yeniyse çözüm biraz daha kolay olacaktır. Android cihazınızda kullandığınız eski hafıza kartınızı içindeki verileri yedekleyip tekrar kullanabilmek için bilgisayarınıza bu hafıza kartını bir kart okuyucu ile bağlamanız ve bir dosya kurtarma yazılımı kullanmanız gerekiyor. 
Android Cihazımda Dosya İndirirken Problem Yaşıyorum, Ne Yapmalıyım?
Android dosya indirme probleminin farklı nedenleri olabiliyor. Eğer internet bağlantınızla ilgili bir probleminiz yoksa yazılımsal bir sıkıntı dosyaların indirilmesini engelliyor olabilir. 
Android Cihazımı USB Kablo ile Bilgisayarıma Bağladığımda Bilgisayarım Android Cihazımı Tanımıyor, Ne Yapmalıyım?
Bu tür durumlarda problemin kaynağı Android cihazınızı bilgisayarınıza tanıtan USB bağlantı sürücülerinin yanlış sürücüler olması olabiliyor.
Android Cihazıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?
Eğer Android akıllı telefon ve tabletlerinize 3. parti kaynaklardan uygulamalar ve oyunlar yüklüyorsanız kişisel bilgi güvenliğiniz tehlikeye girebilir. Bu uygulamalar içerisinde botnet kodları barındırabiliyorlar ve telefon veya tabletinizi bir zombiye dönüştürebiliyorlar. Bu zararlı kodlar nedeniyle istenmeyen spam mesajlar bilginiz olmadan başkalarına gönderilebiliyor. Ayrıca zararlı mobil yazılımlar hesaplarınızın çalınmasına, Android cihazınızın işleyişinin bozulmasına sebep olabiliyor.

Anahtar Kelimeler: Android sorunları, Google Play sorunları , bilinen android sorunları ve çözümleri , android sorunları ve çözümleri.etiket{border:2px solid #ccc;color:#a5a4a4;font-style:italic;margin:30px 0 30px 15px;padding-left:15px;padding-right:15px;padding-top:10px;padding-bottom:10px}

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir