Home / Android / Android Telefon veya Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme

Android Telefon veya Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme

Android işletim sistemine sahip bir tabletinizi veya akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorsanız ve nasıl yapıldığını tam olarak bilmiyorsanız bu konumuza göz atabilirsiniz.Telefonunuzu veya tabletinizi fabrika ayarlarınıza geri döndürmeden önce önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Android akıllı telefon ve tabletleri fabrika ayarına geri döndürme nasıl yapılır ?

  • Cihazınızın ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar menüsünün hemen altında yer alan Yedekle ve Sıfırlama seçeneğine tıklıyoruz.
  • Yedeke ve Sıfırla seçeneğine dokunduktan sonra Fabrika verilerine sıfırla butonu karşımıza çıkıyor ve onada tıklıyoruz.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra hangi bölümlerin sıfırlanacağı dair bir ekran karşımıza çıkacak. Bu ekranda ise Tüm verileri sil butonuna tıkladıktan sonra işlemlere devam ediyoruz.
  • İşlemleri başarılı bir şekilde yaptıktan sonra tabletimiz veya telefonumuz artık fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Android Telefon veya Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme

Telefonu veya tabletinizi fabrika ayarlarınıza geri döndürmek için yukarıdaki belirttiğimiz adımları uyguladıktan sonra bir süre bekleyebilirsiniz, bu konuda herhangi bir endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Kısa bir beklemenin ardından cihazınız kendisini yeniden başlatacaktır ve sizden bilgilerinizi girmenizi isteyecektir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir