Home / Android / Android telefona oyun yüklemek

Android telefona oyun yüklemek

Android telefonunuza oyun mu yüklemek istiyorsunuz? Android telefonunuzda oyun oynamak için telefonunuza nasıl oyun yükleneceğini öğrenmek mi istiyorsunuz?

Android işletim sistemli telefona oyun yüklemek için ilk olarak Google Play Store hesabınız olması gerekiyor. Google Play Store hesabı nasıl edinebileceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Telefonunuzda Google Play Store hesabını etkinleştirdiğinizi düşünerek yazımıza devam ediyoruz.

İlk olarak telefonunuzda Google Play Store uygulamasını açın.

Karşınıza gelen menüde “Oyunlar” kutucuğuna dokunun.

Oyunların listelendiği yeni bir ekran karşınıza çıkacak. Buradan çeşitli kategoriler yardımıyla oyunlara göz atabilirsiniz. Eğer yüklemek istediğiniz oyunun adını biliyorsanız sağ üstteki arama butonunu kullanabilirsiniz.

Telefonunuza yüklemek istediğiniz oyunu seçtikten sonra, oyunun sayfasında sağ üstte bulunan “Yükle” butonuna dokunun.

Karşınıza uygulama izinlerini kabul etmek için bir sayfa gelecek. Bunu kabul ettikten sonra uygulama telefonunuza inmeye, indikten sonra da otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.

Android telefona oyun yüklemeAndroid telefona oyun yükleme

Not: Telefonunuza oyun yükleyebilmek için internet bağlantısı olması gerekmektedir. Yüksek boyutlu oyunlar için Wi-Fi internet bağlantısı önerilir. Aksi taktirde yüksek fatura ücretleri ile karşılaşmanız mümkün.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir