Home / Android / Android Telefonda Dosya / Fotoğraf Gizleme

Android Telefonda Dosya / Fotoğraf Gizleme

telefonda-fotograf-gizlemeAndroid telefonda Galeri kısmında yer alan Resim ve Fotoğrafları gizlemek isteyen kullanıcılar için bir kaç ipucu vereceğiz. Samsung, LG, Sony, HTC gibi Android cihazlarda başkasının görmesini istemediğiniz fotoğraflarınız bulunabilir. Bu fotoğrafları gizleyin ve sadece siz istediğiniz zaman görünür olsun.

Android Telefonda Dosya ve Fotoğraflar nasıl gizlenir ?

Cep telefonunuzu USB kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayın.Ardından saklamak istediğiniz fotoğrafları bir klasörde toplayınız.Fotoğrafları bir klasörde topladıktan sonra o klasöre sağ tık > yeniden adlandır işlemini yapın.Klasörün isminin başına nokta koyarsanız o dosya otomatik olarak gizli olacaktır.ÖRNEK: .resimYukarıda ki işlemi Android cep telefonunuzda da yapabilirsiniz. Android cep telefonlarınız da gizlemek istediğiniz klasörü seçerek ismi değiştir işlemi yapınız. Tıpkı yukarıda ki anlatımımız gibi klasörün başına nokta koyunuz. ÖRNEK: .resimBu gizli klasörleri tekrar görmek için klasörü gizlediğiniz yerde menüyü açınız ve nokta dosyalarını göster ( bazı telefonlarda sistem dosyalarını göster) işlemi yapınız.Bu işlem ile herhangi bir uygulama gereği duymadan gizleme işlemi yapabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir