Home / Android / Android Telefonlara Uygulama Nasıl Yüklenir ?

Android Telefonlara Uygulama Nasıl Yüklenir ?

Android telefonlara uygulama nasıl yüklenir sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu konumuz tam size göre! Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınıza istediğiniz uygulamayı uygulama marketinden yükleyebilirsiniz. Ayrıca .apk uzantılı dosyaları telefonunuzda açarakta yükleyebilirsiniz. Google Play Store, tüm android işletim sistemine sahip telefonlarda yüklü olarak gelmektedir ve Google’a ait bir uygulama marketidir. Bu uygulama marketi üzerinden telefonunuzun uyumluluğuna göre tüm kategorilerden istediğiniz uygulmaları satın alabilir ve yükleyebilirsiniz.

Android akıllı telefonunuzda yer alan Google Play Store uygulamasına hesabınızı kullanarak giriş yaptıktan sonra uygulamaların bulunduğu bir bölüm karşınıza çıkacaktır. Ayrıca yüklemek istediğiniz uygulama adını arama bölümünden sorgulatarakta bulabilir ve yükleyebilirsiniz. Belirli bir kategoriye ait uygulama yüklemek isterseniz ekranda yer alan kategoriler bölümünden de seçim yapabilirsiniz. Yüklemek istediğiniz bir uygulamanın Yükle butonuna tıklayarak, uygulamaya gerekli izinleri verdikten sonra telefonunuza yüklenir ve kullanıma hazır bir hale gelir.

Android Telefonlara Uygulama Nasıl Yüklenir ?

Yüklemek istediğiniz uygulamaya yükle butonuna bastıktan sonra telefonunuza uygulama otomatik bir şekilde yüklenmeye başlar ve bu sırada sizin herhangi bir müdahale yapmanıza veya ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden de Google Play Store aracılığıyla telefonunuza uygulama yükleyebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz uygulamanın sayfasına geldikten sonra, sayfada yer alan Cihaza Gönder butonuna basarak, uygulamayı istediğiniz telefona kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir