Home / Android / Android Telefonlarda Numara Nasıl Engellenir ?

Android Telefonlarda Numara Nasıl Engellenir ?

numara-engellemeAkıllı telefonların gelişmesi ile birlikte doğru orantılı bir şekilde kullanılan Cep telefonu numaraları da arttı. Bazen yanlış arama ile gelen istenmeyen aramalar, bazen rahatsızlık verebilir. Sizi sürekli arayan biri var ise ve rahatsız olmuş iseniz Android cep telefonunuzdan numarasını engelleyerek bu rahatsızlığa son verebilirsiniz. Samsung, LG, HTC, Sony, Asus gibi modellerde numara engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Android Telefonlarda Numara Engelleme

Samsung:Ayarlar > Arama > Arama Reddetme > Otomatik Reddetme Modu > Açılan pencereden en sonda ki oto reddetme numaralarını seçin. Otomatik Reddedilecekler listesi seçeneğine dokunun. Ardından Oluştur kısmında ki + işaretine dokunun.Bu kısımda ister numarayı kendiniz yazın, isterseniz de rehberinizden engellemek istediğiniz numarayı seçin.LG:Menü > Ayarlar > Çağrı Ayarları > Çağrı EngellemeKısmına giriş yapınız. Burada yer alan Çağrı Engelleme Modu kısmında ki Listedekileri engelle seçeneğini seçiniz.Burada Engelleme listesine girin ve Ekle dedikten sonra hangi numarayı engellemek istiyorsanız onu seçin ve onaylayın.HTC:Ana menüden KİŞİLER kısmına giriş yapınız. Engellemek istediğiniz kişinin üzerine basılı tutunuz. Açılan pencereden Kişiyi Engelle seçeneğine dokununuz.ASUS: Rehberi açınız. Engellemek istediğiniz kişinin üzerine basılı tutunuz. Açılan pencereden en altta yer alan ” Engellenenler listesine ekle ” seçeneğine dokununuz. Gelen uyarı ekranında tamam diyin. Ardından bu numara başarı ile engellenecektir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir