Home / Android / Android Telefonlarda Veriler Nasıl Kurtarılır?

Android Telefonlarda Veriler Nasıl Kurtarılır?

Android telefonlar, çağımızın kristal ayakkabıları olarak nitelendirilebilir oluşlarıyla beraber birlikte birçok kişinin vazgeçilmezi olarak günlük hayatımıza giriyor. Kullanıcılar, günlük hayat içerisinde bazen dalgınlıkla Android telefonlar üzerinde yer alan tüm verileri silebiliyorlar. Bu durumda panik yapan kullanıcılar ise kara kara düşünmeye başlıyorlar. Tüm verilerini sildiyseniz öncelikle sakin olmanız gerekiyor. Çünkü Android telefonunuzda sildiğiniz verileri kurtarabilmeniz mümkün.

android veri kurtarma

Nasıl Kurtarılır Bu Veriler?

Android telefonlarda silinmiş olan verilerinizi kurtarmak için bilgisayarınız üzerinde kullanabileceğiniz birbirinden farklı yazılımlar var. Bu uygulamalardan bazıları ücretsiz olarak dağıtıma sunulurken bazıları da maalesef para istiyor. Yazılımların temel mantığına baktığımızda ise hepsi aynı görevi üstleniyor. Bu yazılımlar; USB kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlamış olduğunuz Android telefonunuzun hafızasını baştan sona tarıyor ve en son silinmiş olan öğelerin tümünü bularak sizlere sunuyor.  Android telefonunuz ve bilgisayarınız arasında veri kurtarma operasyonu ise toplamda 4 aşamadan oluşuyor. Bu aşamalar; bağlanma, tarama, görüntüleme ve kurtarma süreci olarak sıralanıyor. Veri kurtarma programları eğer Android cihazınız root edilmişse verilere ekstra olarak bir de yanında kişilerinizi ve SMS’lerinizi kurtarabilmenize de olanak sağlıyor.

Yazılımların Mantığı Nedir?

Veri kurtarma yazılımlarının hepsi kendilerine özgü farklı bir yol izlemektedirler ve kendilerine özel olarak tasarlanmış olan ara yüze sahiptirler.

Android veri kurtarma programları arasında yapacağınız seçimden sonra kurma işlemini gerçekleştirin ve daha sonra bilgisayarınızda kurduğunuz programı açın. Android telefonunuzda verilerin kurtarabilmesi için telefonunuzu bu aşamada hata ayıklama moduna almanız gerekiyor. Yüklemiş olduğunuz programı açıp telefonunuzu hazır hale getirdikten sonra USB kablosunu bilgisayarınız bağlayın ve gerisini programın ellerine bırakın. Çoğu yazılım silinmiş olan verilerinizi liste halinde sizlere göstermektedir.

silinen-rehberi-geri-getirme-programı[1]

Android Telefonlarınızda Silinmiş Verilerinizi Kurtarabileceğiniz Programlar

Listede yer alan programlar ile kurtarma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

wondershare dr.foneWondershare Dr.Phone

Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery

Android Data Recovery

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir