Home / Android / Android telefonu web kamera olarak kullanma

Android telefonu web kamera olarak kullanma

Bu makaleyi okuduktan sonra Android telefonunuzu Skype, Google Talk, Facebook ya da herhangi bir program için webcam olarak kullanabileceksiniz. Bilgisayarınızda web kamera bulunmuyorsa ve bir yakınınızla görüşme yapmak istiyorsanız ya da bunun gibi durumlarda telefonu web kamera olarak kullanmak oldukça pratik olacaktır.

Not: Bu yöntem bütün Android telefonlarda çalışmayabilir.

Öncelikle telefonunuzun video desteği olması lazım ve Wi-Fi, Bluetooth, USB bağlantısı içermesi gerekiyor. Ayrıca port yönlendirme ayarlarını da yapmanız gerekiyor.

Bu makalede referans olarak Samsung Galaxy S kullanılmıştır. Diğer telefonlarda yapılacak ayarlar ufak değişiklikler içerebilir.

Başlangıç

İlk olarak hangi uygulamayı kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu aşama o kadar da zor değil çünkü elimizde kullanabileceğimiz sadece üç uygulama bulunuyor. Her uygulamanın diğerlerine göre artı ve eksileri bulunuyor.

Uygulamaların tümü bilgisayarınızın Android telefonunuzu web kamerası olarak algılamasını sağlıyor ve bu sayede Skype, Google Talk ve Facebook gibi yerlerden görüşme yapmanızı sağlıyor.

Uygulamanızı seçin!

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir