Home / Android / Android Uygulamalara ve Oyunlara Nasıl Şifre Konulur?

Android Uygulamalara ve Oyunlara Nasıl Şifre Konulur?

android-uygulama-kilitlemeTelefonunuzda kullandığınız uygulamalara veya oynadığınız oyunlara şifre koyarak başkalarının bu uygulamalara erişmesini engelleyebilir veya gizleyebilirsiniz. Uygulama veya oyunları şifrelemek için Google Play’den indireceğiniz şifreleme ve gizleme uygulamalarına ihtiyacınız olacak. Biz aşağıda adım adım nasıl yapılacağını anlattığımız uygulamayı örnek olarak seçtik. Siz dilerseniz aynı işlevi gören başka bir uygulamayı seçebilirsiniz. Sonuç olarak adımlar çok fazla fark etmeyecektir.

1) Uygulamalarınızı gizlemek veya şifrelemek için ilk yapmanız gereken buraya tıklayarak veya arama yaparak Kilit(AppLock) uygulamasını Google Play’den telefonunuza veya tabletinize indirerek kurmak.

2) Kurduğunuz AppLock uygulamasını ilk açtığınızda sizden bir şifre girmenizi isteyecek. Aklınızda kalacak ve istediğiniz uzunlukta br şifreyi belirleyin. Bu şifreyi hiçbir zaman unutmamanız gerekecek.

3) Bir sonraki adımda, şifrenizi unutmanız durumunda size sorulacak bir güvenlik sorusu ve cevabı belirlemeniz gerekli. Şifrenizi unutursanız bu soru size sorulacak ve doğru cevabı girmeniz gerekecek.

4) Sonrasında ise uygulamanın ana penceresi açılacak ve üst tarafta uygulama klidi ve sistem kilidi olarak ik isekme bulunacak. Buradan uygulama kilidi sekmesini seçin.

5) Uygulama telefonunuzda yüklü olan uygulamaları tarayacak ve listeleyecek. Kilitlemek istediğiniz uygulamaların hemen yanındaki kilit işaretini açık konuma getirmeniz yeterli. Bu şekilde artık o uygulamayı açmak için belirlediğiniz şifre girilmesi gerekecek.

Not: Eğer sayı yerine şekil ile şifre girmek istiyorsanız bunu alttaki ayarlardan yapabilirsiniz. Bir de eğer birinin bu kilit uygulamasını kaldırarak kilitli uygulamaları görmesini istemiyorsanız üst taraftan sistem kilidini seçerek istediğiniz uygulamaları yükleme veya kaldırma özelliğini kaldırabilirsiniz. Ayrıca ana ekranda widget bulunan uygulamaları kilitlemeniz, o uygulamanın veya widget’ın çalışmamasına yol açabilir.

Önemli not: Tüm bu şifre belirleme, uygulama veya oyun kilitleme/gizleme ayarlarını yaparken mutlaka çok dikkatli olun. Yapacağınız yanlış bir ayar veya unutacağınız şifre sonunda uygulama veya oyun içerisindeki tüm bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir